Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś miniPC, który zastąpi RPI4. Powoli przymierzam się do mini monitoringu i chciałbym uruchomić rozpoznawanie obiektów. Aktualnie mam już kilkanaście usług na dockerze i powoli zaczyna to mulić.
Patrzę w stronę Intel NUC z i3/i5, ale drogie to cholerstwo :/ Czy jest coś sensownego do 1000, może 1500zł, może coś na #amd ?
Najlepiej by było, aby w spoczynku pobór prądu nie przekraczał 20W.
Może ktoś coś poleci?

#smarthome #homeassistant
  • 9
@wizu: Ja się bawiłem minikomputerami, ale ostatecznie postawiłem Domoticza na laptopie, akurat HP 2570P. Jest mały 12 cali, i5 3 gen, wsadziłem tam 8 gb ramu, drugi slot wolny, 3 porty sata w standardzie (HDD, caddy w miejsce DVD, eSata) dodatkowo kolejny port można dodać przez stację dokującą. W debianie zmieniłem aby po zamknięciu klapy się nie wyłączał.
Ogólnie mały aluminiowy, ekran i klawiatura w razie czego pod ręką. A i
@furelsom @efyr wolał bym jednak coś bardziej kompaktowego. Wszystkie swoje sprzęty trzymam w szafce i oszczędzam miejsce ;). W ostateczności pomyślę nad jakimś używanym laptopem.
@wizu: Za internetem, wymiar mojego:
Gabaryty wysokość x szerokość x głębokość (mm): 27 x 305 x 209

Nie wiem czy znajdziesz coś mniejszego, zwłaszcza z wbudowanym "UPSem"
@wizu: https://hejdom.pl/blog/22-home-assistant/47-home-assistant-instalacja-oraz-sprzet.html

cycat:

- Dell Wyse na wbudowanym SSD instalacja zaawansowana w Dockerze - najtańszy sposób aby zacząć przygodę z Home Assistant

- HP T620 na wbudowanym M.2 SSD instalacja zaawansowana w Dockerze - jeżeli potrzebujesz większej wydajności od Dell Wyse i ładnego wyglądu

- Fujitsu Futro S920 na wbudowanym mSATA SSD instalacja zaawansowana w Dockerze - świetna alternatywa dla HP T620 jeżeli potrzebujesz więcej miejsca i bardziej przewiewnej obudowy


@