Wpis z mikrobloga

Obejrzałem obsadę #seriale #koloczasu od #amazon . Świetna książka, ale obsada tragedia i tak znowu chodzi o koloryt. W książce wieś na końcu świata gdzie mieszkali główni bohaterzy była bardzo homogeniczna, wielokrotnie w całym cyklu jest nadmieniane "że ktoś wygląda tak jak typowy mieszkaniec Dwóch Rzek" (konkretny kolor włosów i skóry)
Jedyną osobą która się wyróżnia to główny bohater który jest dużo wyższy od wszystkich i rudy.
A tu w 100osobowej wichurze w produkcji Amazona mamy dwoje czarnoskórych i hinduske.
Tym bardziej to boli że w książce występują inne rasy tylko są umiejscowione w odpowiednich im miejscach/państwach/krainach i przewijają się przez cały cykl w ogromnych ilosciach.
Brakuje jeszcze żeby z aielow zrobili miks rasowy i mamy cały zamysł autora spuszczony w kiblu.
Boje się że z książki która jest ogromnie zroznicowana kulturowo i rasowo zrobią kupę.

#ksiazki
Pobierz BaRi - Obejrzałem obsadę #seriale #koloczasu od #amazon . Świetna książka, ale obsada...
źródło: comment_1589992371LGdWYcBcv44MAy1548NBym.jpg
  • 12
@drzuo przejrzałem i się nie zgadzam z gościem. W książkach był bardzo duży nacisk na kolor skóry i rasy oraz ich umiejscowienia w danym narodzie, a Jordan mocno podkreślał izolacje pola emonda i to jak mocno na ich tle wyróżniał się Rand.

Bardzo dobrze dobrany jest za to Lan, w książce mieszkańcy ziem granicznych mieli "azjatyckie" rysy i to się zgadza. Moirane też całkiem fajnie, chociaż ciężko będzie mi przezwyciężyć obraz jaki
@BaRi: W dark tower był czarny Roland w Dune ma być kobieta zamiast faceta wszystko muszą #!$%@?ć. Rand powinien być czarną 150 kg transpłciową murzynką z Donabasu. A jej przyszywany ojciec #!$%@? zielonym gnomem.
@drzuo: Ok murzyn to nie problem. Wszędzie musi być murzyn lesba część roweru i zoofil. We wszystkim nagle się spawnują jakby ich przyzwał naczelny władca NWO. Nosz #!$%@?. Jakby zrobili adaptację książki o #!$%@? kulkach z plasteliny w której wszyscy są kulkami to i tak by tam wsadzili murzyna lesbę i część roweru.
@furelsom: No ale to nie jest jakiś randomowy murzyn wzięty z dupy tylko znana postać. I nawet nie boli oglądanie go. Freeman w Shawshank też był wstawiony za białego i jakoś nikt nie narzeka bo zajebiście zagrał. Mi tam nie przeszkadza jeśli aktor jest dobry i pasuje do roli i akurat Elba tutaj się sprawdza bo gra takich badassów na codzień. Jeśli już bym się miał #!$%@?ć bo prędzej o to
@drzuo zgadzam się że Elba jest świetnym aktorem i w sumie dla niego obejrzałem mroczna, mimo niepochlebnych recenzji (jestem fanem Kinga i Dark tower).

Ale w przypadku perinna, nynaeve i egwene to nie gra, to wywraca wszystko o czym mówił autor. Rasy i ich przynależność grały zajebista rolę w książkach.

Jordan mocno akcentował cechy charakteru ze względu na przynależność do danej narodowości. A sama narodowość była zwykle powiązana z konkretnym wyglądem i
@BaRi: Czyli już widzisz jak odegrali konkretny charakter po samych zdjęciach? I to bez charakteryzacji, kostiumów itd? Widziałeś w ogóle ten film co podałem? Sam Jordan mówił że to wszystko są konstrukcje, w jednej krainie zawarł np. zwyczaje krajów azjatyckich i plemion afrykańskich czyli dwie rzeczy nie związane ze sobą
@drzuo czytam w tej chwili czytam sage poraz 4 i Jordan nie szczędzi opisów danych społeczności, i tak zgadza się że na północy rządzi mieszanka Azjatów z innymi rasami. Często wspomina o skośnych oczach, wystających kościach policzkowych czy zadartych nosach. Trudno się z tym nie zgodzić jest to w książce.

Chodzi mi o to że większość tych społeczności była zamknięta, nie dopuszczała do siebie nikogo z zewnątrz, np athan miere wszyscy byli
@BaRi: akurat Perrin tez sie wyroznial, przynajmniej w dalszej czesci.

Podpowiem tez ze to wspolczesna adaptacja dla wspolczesnej widowni konkretnej platformy VoD. Stad bedzie taka obsada, by przyciagnac jak najwiecej widzow z posrod tychze abonentow. A dla Amazonu rynkiem priorytetowym jest USA.
Stad postaci pierwszoplanowe beda mialy rozny kolor skory.

P.S. Podobne marudzenie jak Twoje jest wlasciwie przy kazdym wspolczesnym serialu. Zawsze takie samo i zawsze takie samo jest wytlumaczenie.
@Aster1981 wiem do jakiej publik jest to skierowane co nie znaczy że musi się mi podobać. Ja w sumie pierwszy raz marudzę, np w wiedźminie mi się podobała obsada.