Wpis z mikrobloga

Jakie są wasze ulubione idee?
Zaczynałem swoim małym państwem między czechami a brandenburgia - 4 prowincje.
Moje idee: Economic - Offensive - Trade - Quantity - Teraz myśle żeby wziąć Influence - (problem z agressive expansion, chyba jak każdy :P) - kolejna planowane Defensive/Humanist/Quality.
#eu4 #idee
  • 11
Zawsze gram quantity, administration i humanist w zależności od potrzeb wybieram pierwsza, do tego zwykle quality/offensive/defensive zwykle 2 z tych trzech ewentualnie kolonizacyjne jak państwo się do tego nadaje. Mam ponad 1600h a nigdy nie wzięłem economic, espionage, aristocratc, influance, i te pod naval
@BaRi: ok. dzieki za info - ja wybralem economic i bo obawiałem się biedy, jak grałem za 1 razem to strasznie mało hajsu miałem. Teraz za to w ogóle nie brakuje więc mogę szybko zainwestować w doradców +3.
@czarkooo: Zależy jakie państwo, jeśli nie kolonialne pierwsza lub druga leci administrative, potem lub przed offensive lub quality, humanistic lub religius, diplomatic, jeśli mam dostęp do otwartego morza to też expansion. Na koniec prawie zawsze trade biorę.
@czarkooo: zależy jak lubisz grać :) style są różne, takie podstawowe to np
NA ŻYDA - siedzisz w swojej dziurze, kisisz hajs z economic, i od czasu do czasu rzucasz się w wir walki z jednoprowincjonalnym gdańskiem
HO NA SOLO #!$%@? - jedziesz od razu z quality->offensive i 20 pożyczkami. W kilka lat dyscyplina sięga over 9000, i nawet koksu Osmanoglu nie ma do ciebie podjazdu
MORDO LURIS - jako pierwsza
@AlvarezCasarez: Wygrałeś, jeszcze bym dodał:
W #!$%@? I JESZCZE DALEJ - exploration+ expansion i jedziesz kolonie, kolonie i jeszcze raz kolonie. Jak masz już dość koloni to ekster... znaczy przynosisz kaganiec oświaty wszystkim dzikim nacją( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czarkooo: do każdego państwa są inne, niemniej w większości kampanii jakie grałem to w którymś momencie pojawiały się humanist / religious (zależy kim grasz, co chcesz zrobić, jakich sąsiadów masz wokół itp; ja osobiście preferuje raczej religious żeby mieć cb a jak dostaje imperialism cb no to wywalam religious i szybko human), diplomatic, administrative, influence, offensive, quality, quantity. Te wymienione wcześniej to jest top tier idei, Do rozważenia też są jeszcze