Wpis z mikrobloga

42040 - Technic z 2015 roku, który pokazywałem tutaj

#legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Link do albumu ze zdjęciami: https://imgur.com/a/opEMUSy

Wrażenia:
1. Pierwszy Technic od bardzo dawna, który składałem
2. Zestaw posiada alternatywny model
3. Torebki nie są numerowane. Utrudnia to i wydłuża czas składania (bo części trzeba szukać odrobinę dłużej)
4. Zaskoczyła mnie podwójna drukowana instrukcja - jedna dla modelu zwykłego, druga dla alternatywnego
5. Dużo naklejek
6. 20 dość rzadkich klocków (występujących w mniej niż 25 zestawach)
7. Zaczynamy od budowy podwozia
8. Do którego dołączamy potem silnik
9. W necie można znaleźć liczne komentarze, że silniki w Technic są najtrudniejsze do składania. No są xD Z 20 minut gapiłem się w instrukcję i starałem się ogarnąć jak to ma być dokładnie złożone (w sensie tłoki ze sobą) i jak będzie później działać.
10. Prosty mechanizm zamykający podłogę po zrzuceniu "wody": 1, 2
11. Przy naklejaniu naklejek upewnijcie się ZAWSZE, ALE TO ZAWSZE, czy element jest potem wsadzony poprawnie. Pozwoli wam to zaoszczędzić dużo czasu, który ja spędziłem na cofaniu się kilkunastu kroków, żeby odwrócić 6055627 z naklejką Fire Dept
12. Następnie zaczynamy składać ogon
13. Z dość ciekawym mechanizmem
14. No kto to widział gumowe klocki? 4198367
15. Mechanizm z punktu 13, za pomocą tej małej "dźwigni" na ogonie, służy do sterowania kątem natarcia steru wysokości na ogonie oraz lotkami na skrzydłach. Pochylając dźwignię wzdłuż samolotu poruszamy sterem wysokości na ogonie, natomiast w lewo i prawo - lotkami na skrzydłach. Można też łączyć te 2 czynności naraz. Nie znam się na lotnictwie - jeśli użyłem nieprawidłowych określeń na te 2 ruchome elementy - śmiało poprawiajcie.
16. Na sam koniec montujemy usztywnienie całej konstrukcji - podpory pod skrzydłami (nie wiem jak się ten element prawidłowo nazywa)
17. Oraz montujemy śmigło, które kręci się jeśli samolot jeździ :)
18. Standardowo - tłoki ruchome
19. Mało zapasowych części
20. Model jest spory (36 długości, 44 cm szerokość skrzydeł, 18 wysokość)
21. Między skrzydłami widać szarą kulkę 4211375. Po jej naciśnięciu podłoga się otwiera (punkt 10) i z samolotu zrzucamy wodę
22. Dach przy tej szarej kulce się odchyla, aby uzupełnić wodę do gaszenia pożarów
23. Podoba mi się ten set. Serio.

#lego #samoloty #strazpozarna
Pobierz damw - 42040 - Technic z 2015 roku, który pokazywałem tutaj

#legodamwa <-- pod tym...
źródło: comment_1590042531EDUyVRPd7I7JKJTu7ndB9t.jpg
  • 7
@damw: ktoś się pozbywa swoich kilku zestawów i będę je odkupywał co jakiś czas. Po 42040 jadę w sobotę, więc będę go miał, ale kilka elementów trzeba wymienić na nowe i będzie jak nowy.