Wpis z mikrobloga

@willyfog: nie wiem skąd taka informacja, dzisiaj a raczej już wczoraj pobrali około 520 próbek, około 1000 to jest łącznie z tym co pobierali pod koniec zeszłego i na początku tego tygodnia na drugiej części fabryki.

@Lukasy: po pierwszej części badań podobno 440 testów, 156 pozytywnych, 4 z objawami z tego 1 trafiła do szpitala, ale to takie dane trochę z dupy, kolega tak słyszał od kierownika który w sumie
@willyfog: to albo źle uslyszales albo coś przekręcili, co zresztą jeśli mówimy o radiu SUD nie byłoby niczym niezwykłym.

Mam znajomego w tym zakładzie z którym jestem na bieżąco w kontakcie, wg jego informacji przebadali około 20 osób w połowie zeszłego tygodnia, 100 tydzień temu w piątek, około 320 w poniedziałek. I to jest jedna część zakładu, wyniki na te około 440 testów to 156 pozytywnych, 4 z objawami w dniu
@Andi128 w środę też jakieś wymazy robili, łącznie z tymi z wczoraj może byc ciekawie. A słyszałeś coś o innych zakładach państwa K.? W Mroczeniu i Łęce, doszły mnie słuchy, że tam też może być ognisko
@willyfog: z tego co ja wiem akurat ten Kaczorowski ma jeszcze zakłady w Wieruszowie i na Pieczyskach wiec trudno mi powiedzieć. Na mroczeniu to chyba jest też duża fabryka którą należy do jak się nie mylę brata właściciela Wersalu.
@willyfog: nie wiem nic, utrzymuje kontakt z jednym znajomym pracującym w firmie Wersal i od niego mam informacje co i jak z tą firmą. Z drugiej strony to ja słyszałem o planowanych badaniach w firmie Stolar w Jankowach i Dolmar w Donaborowie bo podobno sporo ludzi tam dojeżdża do pracy z pracownikami Wersalu, ale to już info zupełnie nie potwierdzone, tyle co się gdzieś tam u nich mówi.
@Andi128

Z tego co wiem to jeśli w dolmarze będzie jedna osoba chora to z automatu zamykaja na tydzień zakład, takie doszły mnie słuchy.
Jeśli będą badać inne firmy to cały czas będą wychodzić pozytywne wyniki.
@Andi128
Trzeba pamiętać , że i tak większość przechodzi to bezobjawowo, każdy siedzi w chacie. Jestem ciekaw czy jakby przebadać te same osoby za dwa trzy dni czy dalej mieliby pozytywny ( ͡º ͜ʖ͡º) bo z tymi testami różnie bywa.
@tomala92: różnie, a kwarantanna dla wszystkich domowników. Niedługo pół powiatu będzie w kwarantannie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą podobno gdzieś tam koło Wersalu jest jakiś blok czy cos gdzie mieszka około 100 pracowników z Ukrainy, raczej na pewno będzie tam przynajmniej kilku chorych, to zamkną cały taki obiekt?

Blok to może źle opisane, podobno to jakieś przerobione biura, w sensie wspólna kuchnia i łazienka, reszta podzielona
@Andi128 Jeden dom z Ukrainą jest w mojej okolicy i faktycznie siedzą na kwarantannie wszyscy. Koło Wersalu jest na przeciwko stara stróżówka po zakładach pana S. I pewnie tam śpi dużo osób, lub na wiosce też mają jedną chatę.
@Andi128
To właśnie jeden z tego to ta stróżówka, tam również kilkanaście osób mieszka bo to jest dość duże. A może coś tam jeszcze w środku w tych halach jest przerobione jako "hostel".

Chociaż większość z tych hal dzierżawi Jamos, coś tam wersal tez ma, więc nie wiem czy jest tam faktycznie coś pod mieszkania zrobione.