Wpis z mikrobloga

@walczezlenistwem: np. w czwartek miałem 11h spokojnej zmiany aż #!$%@?ęło to prawie na zawał nie zszedłem bo myślałem że będę miał denata na dyżurze ;) uspokoiłem się dopiero dzisiaj rano xD zarobki jak zarobki - mogłyby być lepsze, zależy od spółki w której się pracuje, rozbieżności są ogromne
  • Odpowiedz
@walczezlenistwem: co do rozwoju i szkoleń - nie ma szans, wyjątkiem jest jeżeli szukają kogoś na WN - wtedy może się trafi awans; zazwyczaj dyżurni pracują na 1 stanowisku od zatrudnienia do emerytury; ogólnie dyżurni mają dobrą opinię aby potem startować na stanowsika kierownicze - decyzyjność i konkretność wyćwiczona w pracy to ogromne plusy

co do warunków pracy - różnie - głównie zależnie od pogody i ilości prac na sieci, czasem
  • Odpowiedz
@walczezlenistwem: no i co przede wszystkim - w tej pracy nie ma miejsca na niepewność, niezdecydowanie i przede wszystkim błędy ;) ludzie bardzo się zmieniają z biegiem lat - stają się bardzo pewni siebie i konkretni, nie znam żadnego dyżurnego, który pracuje kilka lat i przyznałby się do błędu, specyficzne towarzystwo
  • Odpowiedz
@100mph: Dzięki za odpowiedź, na pewno jeszcze pomęczę. Widzę, że tauron szuka kogoś do nauki i nagle myśl mnie ogarnęłaby się przebranżowić. Aktualnie projektant sieci nn, SN ale bez uprawnień. Z ruchem to nie wiele mam do czynienia, jedynie czasami pomagałem pisać harmonogramy prac. Plusem jest to, że lubię się uczyć, podejmować decyzje, dokładność, pewna praca, lepsza emerytura. Minusem widzę, że przyznawanie się do błędów, ale to jakoś przeżyje.
  • Odpowiedz
@walczezlenistwem Tauron jest specyficzny. Mają jedno centrum na całą sieć w Gliwicach bodajże. Wszyscy dyżurni pracują w jednym centrum, na różnych fragmentach sieci i dyżury mają shierarchizowane także zawsze masz jeszcze kogoś nad sobą kto pilnuje Ciebie ;)
Długie szkolenie sięgające nawet 3 lat.

U mnie pod tym względem jest lepiej. Mamy rozsiane centra. Znamy teren jak własną kieszeń. Znamy monterów osobiście. Wiemy czego można się po nic spodziewać i mamy wobec
  • Odpowiedz
@100mph: dlaczego dłużej niż 3 msc nie mogą? Btw wiesz może dlaczego tną tylko w pge dystybucja? O Tauronie nie słyszałem. A wszystko prawdopodobnie przez to że wszystkie spolki energetyczne są na dużym minusie (głównie przez na siłę dołaczone górnictwo)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@100mph: w Tauronie cięcia się dopiero zaczynają. Za parę miesięcy podwykonawcy Taurona będą mieli jeszcze gorzej z płatnościami niż obecnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@100mph: w małopolsce podobnie. My sami w firmie walczymy z Tauronem o odebranie dawno skończonej inwestycji, bo jak nie uda się teraz, to szybko pieniędzy nie zobaczymy.
  • Odpowiedz
@100mph
miałbym kilka pytań dot. specyfiki pracy, czy mógłbyś wysłać mi prywatną wiadomość? jak próbowałem do ciebie pisać to wyskakuje komunikat że nie chcesz otrzymywać moich wiadomości
  • Odpowiedz