Wpis z mikrobloga

Ktoś mi niedawno opowiadał właśnie, że smartfony przez cały czas mają odpalony mikrofon i pasywnie wyszukują hasła klucze aby podpasowac pod nie reklamy. Próbowałem to sprowokować i kilkukrotnie mówiłem o tym, że szukam/chce kupić słuchawki (zarówno po PL jak i po angielsku), ale nie wpadły mi żadne pasujące reklamy, co oczywiście sprawy nie wyklucza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Phyrexia: @piesFM: to samo xD najlepszy eksperyment jaki zrobiliśmy ze znajomymi to przy telefonach zaczęliśmy gadać o jakimś totalnie z tyłka temacie typu chcę "kupić schładzacz do arbuzów" "tak tak to ważna sprawa". No i nie zgadniecie jakie reklamy na fb miałem potem ( ͡ ͜ʖ ͡)

Nie jestem ekspertem androidowym ale zastanawiam mnie juz od jakiegoś czasu czy posiada on możliwość przetwarzania słów na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LadniePieknie: jasne że podsł#!$%@? bez przerwy, samo wykrywanie "hej, google" albo wykrywanie muzyki, jak u mnie bezustannie, nawet przy wygaszonym ekranie. (Pic real)
W dodatku kiedyś rozmawiałem z kimś o konkretnym modelu pompy ciepła, gdzie nigdy nie wpisywałem w necie nic o pompach, nagle wszędzie przed tydzień miałem reklamy pomp ciepła z firmy o której rozmawiałem z kimś (°° (
ANDRZ_J - @LadniePieknie: jasne że podsł#!$%@? bez przerwy, samo wykrywanie "hej, goo...

źródło: comment_1590227015ONjGsBCkwyoygfs9mPMD8v.jpg

Pobierz
@piesFM: Mam Pixela 2 Xl on WIECZNIE slucha nawet przy wyłączonym ekranie i pokazuje jaki utwór leci w okolicy, mam też włączone zapisywanie histori by sprawdzić gdzie byłem 2 lipca 2016 roku o godzinie 8 rano. Nie przeszkadza mi to, przeszkadza mi bardziej to że szukam np kompresora kupie go po gruntwonym researchu a i tak przez pare miesięcy WSZĘDZIE będę widział kompresory - to akurat wina szukanie w szukajce google