Wpis z mikrobloga

@Phyrexia: Niedotarcie utworu do pierwszego miejsca na liście przebojów Trójki. Dlatego właśnie napisałem parę dni temu, że Trójka, i Niedźwiecki osobiście, wypaczyli mi gust muzyczny w młodości. Na szczęście się od tego uwolniłem :)
@tolep: Listy przebojów, nawet tych na alternatywnych stacjach i stacjach uważanych za niemainstreamowe z definicji są wypaczone przez pryzmat tego czy utwór podoba się ogółowi oraz jaki ma zasięg czy promocję. Rok 2020 jest milion razy lepszy w historii muzyki rockowej od 1991 bo możesz przebierać w tysiącach niszowych zespołów na Youtube oraz Soundcloud sama eksplorując niezliczone utwory i oceniając ich wartość.
@Phyrexia: gust muzyczny słuchaczy Trójki był kształtowany przez redakcję muzyczna Trójki. A do 1990 roku było to jedyne radio grające muzykę rozrywkową. Przecież to nie jest normalne, ze przez długi czas w wieloletnim podsumowaniu notowań na pierwszym miejscu był utwór Beverly Craven "Promise Me". Nawiasem piszac, redakcja muzyczna Trójki decydowała, jakie są propozycje do listy. nie można bylo (wtedy) głosować na dowolny kawałek, nawet dowolny kawałek spośrod granych w Trójce.

BTW.