Wpis z mikrobloga

Czołem!
Kupiłem ładowarkę indukcyjną https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/ladowarki-indukcyjne/ladowarka-indukcyjna-hama-qi-ufc-10
Telefon to Galaxy S9. Nie działa mi szybkie ladowanie, mimo przesuniętego na "on" w telefonie szybkiego ładowania bezprzewodowego. Podczas ładowania przycisk jest szary, nieaktywny.
Czy to prawda że telefon musi się choć raz naładować do pełna normalnie żeby zaczęło działać? Wpiąłem to w oryginalną kostkę Samsunga obsługująca Fast Charge.

Druga sprawa, czy nie zaszkodzi jak psikne w slot ładowania w telefonie alkoholem izopropylowym w sprayu? Kabel mi się luzuje podczas zwykłego ładowania, mam wrażenie że coś wpadło.
#samsung #telefony #elektronika
  • 13
@ZalozKontoNaWykopEl
@k3lt
Na tabliczce znamionowej ładowarki indukcyjnej jest napisane "9v 2a for QC". Samsungowy adapter sieciowy ma "9v 1.67a".
Powiedzcie mi, na mój mały rozumek jeśli kupię ładowarkę sieciową "kostkę" z takimi parametrami jakich potrzebuje indukcja do QC to pójdzie to?
@Spider89SC: Z tym Qi nie wiem, byc moze potrzebuje szybszej ladowarki. Chodzilo mi o to ze po kablu obsluguje szybkie ladowanie, z tymi indukcyjnymi nie mialem stycznosci.