Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tldr: dobry znajomy mój i narzeczonej jest poszukiwany i ona chce na niego donieść.

Mirki nie wiem co robić, około 2 tygodni temu z ciekawości zajrzałem na stronę policji z osobami poszukiwanymi i znalazłem tam swojego znajomego. Był to środek nocy i myślałem, że mi się to przyśniło, albo to tylko zbieżność nazwisk, bo zdjęcie było mocno nieaktualne. No ale jednak był podobny. Z rana sprawdziłem no i jednak jest. Przestępstwa skarbowe i kierowanie grupą przestępczą (co jest według mnie bzdurą, bo znam go od podwórka, od ponad 15 lat).

Jak usłyszałem od narzeczonej, że trzeba na niego donieść (bo wiemy gdzie za granicą najprawdopodobniej przebywa), to się we mnie zagotowało. Nie dowierzałem na początku, ale ona mówiła poważnie. To było po prostu bezczelne i cyniczne „trzeba zadzwonić na policję i podać to co wiemy”. Pierwszy raz zaświerzbiła mnie dłoń.

Czy coś z kobietami jest nie tak? Gość przez ponad 3 lata wynajmował nam za bezcen mieszkanie, na którym mógłby spokojnie zarabiać 2 tysiące miesięcznie, a my płaciliśmy mniej niż połowę tego. Pomógł załatwić dla niej dobrą pracę, udostępnił na kilka miesięcy jeden ze swoich samochodów, pożyczył nam ponad 40 tysięcy (!) które nomen-omen oddaliśmy. No to co usłyszałem jest po prostu obrzydliwe. Tak naprawdę zawdzięczamy mu to, że dzięki niemu wyrwaliśmy się z impasu w postaci kiepskich prac i małego miasta. I to bezinteresownie. Przez wszystkie lata może 3 razy poprosił mnie o pomoc typu żeby odebrać jego mamę z dworca czy pomóc z tłumaczeniem na stronę internetową.

Nie jestem JP100% i pewnie gdyby chciał się u mnie to bym mu odmówił, no ale donos? Powiedziałem jej jasno i dosadnie, że temat jest dla mnie zamknięty i się obraziła. Dziś już na ten temat nie gadamy, ale mimo wszystko jestem okropnie zawiedziony. W imię czego ten donos? Dla mnie to dno.

#zalesie #zwiazki #wtf #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec906e749252042ed398039
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Oszukiwał na podatkach to stać go było na dawanie wam taniego mieszkania i samochodu po znajomości. ¯\_(ツ)_/¯

Z punktu widzenia prawa powinniście zrobić anonimowy donos na jego temat skoro wiecie już, że jest poszukiwany.

Z punktu widzenia własnego interesu oraz bezpieczeństwa osobistego (kierowanie grupą przestępczą) powinniście skleić wary i uważać, że to był sen.

Poza tym jaka ciekawość zaprowadziła cię na strony policji? Żaden normalny człowiek nie zagląda dobrowolnie na