Wpis z mikrobloga

@Volki: Krzysztof Bosak odkrywa nieinercjalne układy odniesienia.

Mimo tego, że akurat w drugim poście napisał prawdę, to zachowuje się jak taki wujek co coś doczytał i się popisuje przed rodziną przy flaszeczce. Mój profesor (zwyczajny) fizyki nigdy o czymś takim nie wspomniał, bo to totalna głupota i inside joke fizyków.

Słońce krąży wokół Jarosława Kaczyńskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Zawulon: Nie zmienia to faktu, że w
@Double-O-Seven: to nie jest głupota jeżeli chcesz zrozumieć grawitację. Bez faktycznego rozumienia tego nie jesteś w stanie zrozumieć układów podwójnych chociażby.

Mimo wszystko Bosak często prowokuje takimi nic nie wnoszącymi do życia wstawkami jak Korwin co mi się nie podoba bo potem dzbany to wstawiają kompletnie nie rozumiejąc że w zasadzie to się z nim w stu procentach zgadzają jak przychodzi co do czego bo mówi rzeczy banalne i oczywiste i
@ArpeggiaVibration: w zasadzie tak, natomiast jeśli chcemy być precyzyjni zgodnie z obecna nauka to planety krążą wokół srodka ciężkości galaktyki, w którym akurat znajduje się słońce. Czyli ani słońce wokół ziemi, ani ziemia wokół słońca. Ale to już czepianie się słówek trochę z mojej strony.
to nie jest głupota jeżeli chcesz zrozumieć grawitację. Bez faktycznego rozumienia tego nie jesteś w stanie zrozumieć układów podwójnych chociażby.


@ArpeggiaVibration:

Przez (strzelam) 90% czasu Ziemia krąży wokół Słońca, bo tam znajduje się środek masy układu słonecznego. W skrajnych przypadkach, gdy układ planet jest nazwijmy "niekorzystny" środek ten może wyjść "za" Słońce. Wtedy wszystko w układzie słonecznym, krąży wokół tego punktu. Ale nigdy nie krąży wokół Ziemi. Moim zdaniem Bosak chciał
@Double-O-Seven: Nie wiem czy sie chcial popisac raczej sprowokowac by go wklejali jak powyzej...

W zasadzie to sto procent czasu wszystko krazy wogol wszystkiego bo nic nie jest idealnie zbalansowane. Chociazby i odchylenie bylo w granicach dlugosci Plancka to juz krazy :) tyle ze to nie ma znaczenia praktycznego oprocz zrozumienia ze tak wlasnie jest... Bo nie robimy obliczen innych niz w ukladzie slonecznym a i w nim mamy duze problemy
@Niezgodny: To jest wykopane sprzed ilustam lat

edit: na obrazku widze 2018 ale byc moze jest nawet starsze. Jak wyzej - tez mi sie to srednio podoba - nie dlatego ze prowokator a dlatego ze to nic nie wnosi :] jedynie mozna uznac ze zrobil sobie to dla jaj a nie w jakims innym wyzszym celu.

W skrocie napisal prawde ale co z tego wynika oprocz wklejania w kolko tego przez
@Niezgodny: tak wlasnie uwazam - ze to prowokacja dla jaj by go wklejali i sie nabijali wlasciwie z niczego z czasow gdy nie byl poslem ani zadnym kandydatem :) szczegolnie ze nigdzie go nie zapraszali - taka strategia Korwina ktory przezywal kilka lat temu to samo na wypoku zeby w ogole z nim zrobili wywiad pod jakims pretekstem :)

No to nie wiem - mentalne gimbusy. :)