Wpis z mikrobloga

Wkrętarka o odpowiedniej mocy żeby dawała sobie radę z wkrętami ciesielskimi 20cm które trzeba wkręcić w dość twarde drewno.
Do 500-600 zł znajdę coś odpowiedniego? #!$%@? mnie strzela, jak muszę to dokręcać grzechotką ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#remontujzwykopem
#narzedzia
  • 55
  • Odpowiedz
@PIGMALION: @dzazzio: Faktycznie, akumulator i ładowarka liczą drugie tyle. Swoją drogą spoko pomysł, żeby sprzedawać jeden akumulator do wielu urządzeń wtedy jak raz kupisz coś danej firmy to kolejne urządzenia już z automatu bierzesz od nich bo akumulator i ładowarkę już naszych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pigoku: Nie potrzebuje osobno nowej wkrętarki i zakrętarki więc te zestawy to tak sobie. Ten erbauer chyba koniec końców
  • Odpowiedz
@robertx: no mniej wiecej o to chodzi w narzędziach na aku. Dlatego oplaca się wejść w jakiś system bo potem gołe narzędzia bez aku kosztują relatywnie tanio.
Jeżeli chodzi ci o zestaw z casto zakretarka z aku 4ah za 550 to wydaje sie spoko do przydomowych zastosowań. Masz 160Nm, wkreci ci to każdy wkręt w drewno bez problemu. Dewalt ma cos 200Nm ale kosztuje z aku ponad 1000 zł. I to
  • Odpowiedz
@pigoku: A ogarniasz czy ten erbauer ma jeszcze jakieś urządzenia które pojadą mi na tej baterii? W dłuższej perspektywie będę potrzebował szlifierkę kątowa, piła tarczowa też bym nie pogardził ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@robertx: no przecież pisałeś, że masz casto gdzieś blisko. Mają tam całą ścianę zaje....ą erbauerami :-) Cały system na 18V kompatybilny ze sobą. Nie widziałem co prawda czy sprzedają np szlifierki solo bez aku. Musisz się temu przyglądnąć bliżej na miejscu bo to jest ich marka niedostępna w necie.
  • Odpowiedz
@robertx: @pigoku: maja sprzet podstawowy. Jak chciałbyś coś więcej to makita, dewalt,milwaukee, metabo, Bosh. Tam spektrum narzędzi jest duże <50 od ekspresów do kawy po opalarki aku ( ͡° ͜ʖ ͡°) zastanow się nad ryobi budżetowa+ narzędzi opór ładowarki samochodowe cuda wianki.
  • Odpowiedz
@dzazzio
@robertx

Podstawowy? Erbauer? To ty chyba w Castoramie nie byłeś.Pilarkii,wkrętarki,szlifierki,latarki,podkaszarki,kosiarki,wyrzynarki....masę innych.
Sprzęt robi Chervon więc zaplecze techniczno-produkcyjne na bardzo wysokim poziomie
  • Odpowiedz
@dzazzio: @robertx: ryobi ma bardzo szeroką gamę produktów. Zastanawiam się jak z jakością, pewnie daję radę, do domowych zastosowań na pewno wystarczy. Choć kiedy patrzę na 200Nm w zakrętarce za 250 zł to tak trochę może być naciągane się mi wydaje :-)
  • Odpowiedz
@PIGMALION: o widzisz, a właśnie się zastanawiałem kto im to robi. Jedyną wadą jest jak na razie brak, albo nie zauważyłem, niektórych gołych narzędzi. Na stronie np nie ma szlifierki bez aku. W stanleyach czy ryobi mozna faje zestawy startowe sobie znaleźć i potem dokupować narzędzia, nie analizowałem erbauera pod tym kątem.

Może jednak napiszemy wspólnymi siłami jakiś wykopowy poradnik doboru narzędzi dla mirków :-)
  • Odpowiedz
@PIGMALION: A, no to spoko.
Czyli @robertx kupuj erbauera bo bedziesz sie tak zastanawiał jeszcze tydzień ze wiatke zdazysz skonczyc a piwo do przemysleń wyjdzie cie wiecej niż różnica miedzy erabuerem a dewaltem :-) Za 550 zakretara z duzym aku fajny początek przygody z narzedziami bez kabla :-)
  • Odpowiedz