Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że w Piśmie Świętym znajdują się wątki antynatalistyczne? Ciekawe jakich fikołków dokonali w katechizmie, żeby wytłumaczyć, że to jednak nie o to chodziło autorowi, że lepiej nie rodzić dzieci.
Fragment pochodzi z Księgi Koheleta.
#antynatalizm #katolicyzm #biblia #pismoswiete
Pobierz Rozbrykany_Kucyk - Wiedzieliście, że w Piśmie Świętym znajdują się wątki antynatalist...
źródło: comment_1590692669Esv5an8naKeHoWiZeqWV5v.jpg
  • 42
@Rozbrykany_Kucyk będąc uczciwym robisz dokładnie to samo co KK czyli cherry picking, wyciągnąłeś se cytat z pisma i traktujesz to jak prawdę objawioną. Zachęcam do zrozumienia i czytania jako całości- księga Koheleta mówi ogólnie że wszystko jest marnością w obliczu Boga i stwierdza fakt że w tym świecie trudno się spodziewać sprawiedliwości. Bo jak wytłumaczyć na przykład że ktoś zapieprza ciężko za marne pieniądze gdzie inni np. w spółkach skarbu państwa nic
@Jarczenko nieśmiało zwrócę uwagę że nasi rodzice chyba nie mieli tak idiotyczych problemów a wychowali się w naprawdę #!$%@? czasach. Nasze problemy (ja serio Ciebie rozumiem) wynikają z tego że mieliśmy po prostu za dobrze wychowaliśmy się w najlepszych możliwych czasach nie przeżyliśmy głodu wojny zarazy i hiperinflacji ale spokojnie wszystko jeszcze przed nami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antidotum119: pierwszy lepszy komentarz
Pwt 21, 18-21 - W starożytności dawano rodzicom uprawnienia nieograniczone w stosunku do dzieci. Prawo Mojżeszowe ogranicza tu samowolę rodziców.
To ograniczenie od góry, tak jak kodeks Hammurabiego, nie ukażesz sam swojego syna tylko poprosisz innych mieszkańców swojego miasta o ocenę jego działań
@hehexdlollmao: bo religia jako system wartości kształtowała się przez tysiące lat razem w rozwojem społeczeństwa, a nie bozia na chmurce czekała z nakazami, najstarsze fragmenty Starego Testamentu są znane ze żródeł nawet XIIIw. p.n.e ( w tamtych czasach na terenie Polski trwała jeszcze epoka kamienia), Katolicy o tym wiedzą i nie czepiają się nakazów z Biblii na wyrywki, szczególnie nie ze Starego Testamentu bo wierzą że około dwóch tysięcy lat temu
bo religia jako system wartości kształtowała się przez tysiące lat razem w rozwojem społeczeństwa, a nie bozia na chmurce czekała z nakazami


@prezess123123: Jak to? A ja myślałem, że bozia dała swoje natchnione słowo i ludzie je spisali a niektórzy to nawet z bozią gadali 1 na 1. Poza tym ta bozia podobno jest wszechmocna i kocha ludzi, więc jeśli to co mówisz jest prawdą, to dlaczego bozia nie zainterweniowała?

najstarsze
Jak to? A ja myślałem, że bozia dała swoje natchnione słowo i ludzie je spisali a niektórzy to nawet z bozią gadali 1 na 1. Poza tym ta bozia podobno jest wszechmocna i kocha ludzi, więc jeśli to co mówisz jest prawdą, to dlaczego bozia nie zainterweniowała?


@hehexdlollmao: No to myślisz jak Świadek Jehowy. Katolicy wierzą że Bóg jest wszechmocy, do wiary nie potrzeba dowodów, praw fizyki, logiki, wiara w boską
Katolicy wierzą że Bóg jest wszechmocy, do wiary nie potrzeba dowodów, praw fizyki, logiki


@prezess123123: Wiem, i własnie to jest problemem. Wiara w niepoparte brednie która ma wpływ na życie normalnych ludzi.

na przykład żaden świadomy katolik nie twierdzi że świat powstał w tydzień


@prezess123123: Wiem, bo to niewygodny tekst, wiec trzeba przeinterpretować.

to alegoria upływu czasu i założonego następstwa poszczególnych elementów stworzenia


@prezess123123: Skąd to wiadomo?