Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mirki, pytanie od początkującego

Właśnie kupiłem swoją pierwszą poważniejszą "szosę" Tribana RC120. Przeskakuję z prawie 30 letniej "pseudo-szosy" o 5 biegach z tyłu. Przyznam szczerze że iloś biegów w Tribanie trochę mi miejsza w głowie.

Macie jakieś poradniki co do biegów w szosach? W jakich sytuacjach używać danych biegów i jak je zmieniać żeby było to efektywne. Dzieki !

#rower #szosa #wykoptribanclub
  • 13
@Ni_resist: Jak masz możliwość pójdź sobie na siłownie na rowerek, który ma pomiar kadencji. Pojeździł przez jakiś czas na kadencji w okolicach 80-90. Później jeździj w taki sposób, aby utrzymać taką kadencję na twoim rowerze a zmianę biegów ogarniesz momentalnie.
I poćwicz jednoczesne zmiany biegów na obu manetkach, tzn redukując z przodu na mniejszy niech jednocześnie i z tyłu spadnie i z tyłu dwa przelozenia w dół. Nie będzie takiego wielkiego skoku. Chyba że nagle ściana przed Tobą wyrośnie.
@sargento: ja jakoś dużo nie jeżdżę ale 100 jest już wysoką kadencją, jak będzie miał ponad 75 to już będzie dobrze na początku, z chwilami do 100 i zeby tak doszedl do 80-85 będzie wypas, a 90-100 to trzeba zapierd.. już :)