Wpis z mikrobloga

WYKOP.PL

HONGKONG:

- zamieszki z policja
- niszczenie miasta
- wojna na całego

„BRAWO, WALCZCIE O SWOJE”

USA:

- zamieszki z policją
- niszczenie miasta
- wojna na całego

„CO TE MURZYNY”

Tak tylko przypominam, że lata rozmów, debaty oraz społecznych akcji nic nie przyniosły i czarnoskórzy nadal są traktowani jak ludzie drugiego sortu a wykop.pl to potwierdza.

#neuropa #bekazprawakow
  • 37
@JAI2L9LAD: No, ale czy przypadkiem Hongkong i dzisiejsze Minneapolis to nie są dwie różne rzeczy?
W stanie Minnesota zamieszki zostały spowodowane przez morderstwo jednej osoby, a wobec mordercy będzie się toczyć postępowanie, natomiast w HongKongu ludzie walczyli z opresyjnymi prawami, które chciała tam wprowadzić władza Chin, niektórzy tam dalej myślą, że są autonomią...
@JAI2L9LAD: Tak w HK też dochodzi do kradzieży i podpaleń. Tylko zobacz jaka jest tego przyczyna i skala. W demonstracjach 16 czerwca 2019 r. wzięło udział ok. 2 mln ludzi, 1 lipca około pół miliona. A zamknęli gościa co ukradł Xiaomi https://www.scmp.com/news/hong-kong/law-and-crime/article/3034221/hong-kong-man-jailed-looting-xiaomi-store-was-trashed
A w USA? https://www.businessinsider.com/minneapolis-target-store-looting-photos-george-floyd-2020-5?IR=T
@JAI2L9LAD: No, ale napisałem, że dla mnie to jest morderstwo.
Chodzi mi po prostu o to, że to są dwie różne sprawy na innym tle, fakt jest to walka o wolność, ale w przypadku Minnesoty można było protestować pokojowo, lub agresywnie ale przy budynkach władz.
W przypadku HongKongu inaczej presji nie wywrzesz niż w momencie gdy niszczysz samochody, podpalasz sklepy i walczysz z policją.

Nie pochwalam obu, ale widzę w tym
@MudrzynKamil: Tak, minęły już czasy gdy panował chaos. Teraz jest prawo, procedury, kodeksy. Policjant w USA jest mocno szkolona. Myślę, że zajmą się tym przypadkiem i przeanalizują wszystko z bodycam. Ale dalej uważam, że ta śmierć była tylko pretekstem do kradzieży i podpaleń a czymś od czego zaczyna się zrównywanie spoleczeństwa.

@JAI2L9LAD:
WYKOP.PL
Organizacje LGBT:
https://www.wykop.pl/link/5528203/pedofil-na-czele-organizacji-lgbt-zabezpieczono-odrazajace-materialy/
- BRAK PEDOFILII, ONI NIE WIEDZIELI

Kościół Katolicki:
https://www.wykop.pl/link/5524865/reka-ktora-mnie-masturbowal-rozdawal-komunie-swieta-ofiara-ks-arkadiusza/
- ZAMKNĄĆ ZBOCZEŃCÓW A KK
@ReDHunter: Niestety chyba zawsze tak było, że jakikolwiek nieskoordynowany bunt robił wiele złych rzeczy.

Historia trochę pokazuje, że agresją można osiągnąć więcej niż zwykłym gadaniem.

W sumie łatwo ocenić bo zgadzam się, że jakakolwiek agresja jest zła i fajnie by było gdyby dało się dojść do porozumienia debatą publiczną.
@Fako: różnica jest taka że jak organizacja LGBT się dowiedziała kim jest ten człowiek to go od razu #!$%@?, a ilu księży było przeniesionych na parafię? czemu wy prawaczki nie potraficie mówić prawdy i zawsze manipulujecie?
@JAI2L9LAD: Wiesz dlaczego policja tak reaguje jak mają zamknąć kolorowego? Zajrzyj na statystyki.

Szkoda że czarnoskórzy tak nie protestują jak podczas strzelanin między sobą giną dzieci i osoby postronne.
Ostatnie 10 dni w Chicago to 16 zastrzelonych osób, Baltimore i Detroit kolejne 10.

VS 1 osoba w Minneapolis.

Dlaczego Azjaci równie biedni, internowani potrafią do siebie nie strzelać i nie rabować sklepów?
@JAI2L9LAD nie, po prostu durne jest porównywanie obu sytuacji. Chociaż nie popieram wyrażania swojego zdania na ulicach niezaleznie czego dotyczy to porównywanie obu sytuacji jest co najmniej idiotyczne.
Być może o czymś nie wiem ale nie przypominam sobie, żeby Chinczycy skupiali się na podpalaniu samochodów i plądrowaniu czego popadnie.
@JAI2L9LAD interwencja tego typa oczywiscie była skandaliczna i ma juz postawiony zarzut zabojstwa 3. st.
Zwroc jednak uwage, że ofiara nie podporzadkowala się poleceniom policji. W kraju gdzie jest powszechny dostęp do broni, policja reaguje inaczej niż np. u nas.
Trzeba byc kretynem albo samobójca aby nie spełniać poleceń policji w kraju takim jak USA.
Sami chcą żyć w takim kraju...
@JAI2L9LAD: Takim postem się tylko kompromitujesz. Prawda jest taka, że uczestnicy tych zamieszek w USA są zwyczajnie głupsi ode mnie i od ciebie i jestem w stanie to stwierdzić po tym, że nigdy w życiu nie utożsamiałem się z polską patologia atakująca losowych ludzi, kradną ca ludzi (bo to co robią ci ludzie nie różni się niczym od tego jak ci patus #!$%@? na telefon) chyba że mityczni prywaciarze posiadający sklepy,
@JAI2L9LAD: pokaż statystykę przestępczość czarnych i zabójstwa czarnych przez policję. Też Ci się ładnie rozjedzie. Bo jest ich tak mało że są praktycznie nie istotne. Wspomniałem już wielokrotnie 16 trupów na ulicach Chicago kilka w Baltimore i Detroit i wszyscy to mają w dupie, ale jeden zabity przez policjanta daje im prawo plądrować i niszczyć wszystko w okół. Ten problem jest tak sztucznie napompowany że szkoda gadać.
@j3sion: tak, sztucznie.

Problem jest taki, że pokojowe protesty były wiele razy, i jakoś nic się nie zmienia. Lakers trenujący w koszulkach "i can't breathe", Kaepwrnick klękający podczas hymnu w NFL, tylko wtedy prawactwo w Stanach mówiło, że "tak nie wypada protestować". Oczywiście nie popieram demolki, ale nie ludźmy się, że np przemarsz uzbrojonych czarnych potraktowany byłby tak samo, jak białe alt-righty.

Co do statystyk :

Nearly 1 in 3 black
@mucher: wiedziałem że pojawi się ten rok, praktycznie powtarzasz wsztstkie punkty propagandy z reddita.

Pokaż ile czarnych zginęło w strzelaninach w miastach gdzie jest ich ponad 20%
@j3sion: Nie propagandy, tylko raportów NGO. Poza tym stosując tą logikę, policjant ma prawo przydusić złapanego kibola "w razie czego"? Inb4 warto sobie przypomnieć co u nas się działo kilka lat temu w Ełku, kiedy Tunezyjczyk z baru z kebabem dźgnął jakiegoś agresywnego dresa - czy jaki rozpierdziel potrafią zrobić kibole - tu sytuacja,gdzie agresywny gość pechowo dostał gumową kulą. Psychologia tłumu jest wszędzie taka sama.

https://www.tvp.info/19913092/kibice-zbieraja-sie-w-knurowie-na-miejscu-armatki-wodne-i-helikoptery?captcha_key=

Co ciekawe jeśli chodzi
@mucher: zabójstwa przez policjantów to mniej niż 1% wszystkich morderstw czarnych w USA. Naprawdę palący problem.

Te protesty nic nie zmienią, będzie tylko jeszcze więcej osób które czarnych będą unikać za wszelką cenę, wyprowadzą się z ich dzielnic, zamkną tam biznesy i zostawią ich samym sobie. Tak powstają getta i oczywiście to wina białych ze nie chcą się integrować?

Nadal nie widzę korelacji między biedą a agresywnym zachowaniem i złodziejstwem, Azjaci