Wpis z mikrobloga

@bianco86: i tak wlasnie powinno byc. To nie sa czasy jakies eksperymentalne, gdzie posylamy "Jurija" oblatywacza statkow, co ma adrenaline w krwi od kiedy sie urodzil. To ma byc Bob, co daje rade ogarnac 4G czy ile tam maja przy starcie a pozniej trzymac sie sztywno wyznaczonych procedur, a jak cos to pytac Huston i stosowac sie do tego co mowia.
  • Odpowiedz
  • 87
@janiszewski152 dokładnie, to też daje do zrozumienia, że komercyjne loty w kosmos to nie jest wcale odległa perspektywa. Może dożyjemy czasów kiedy na wakacje będziemy latać na księżyc ()
  • Odpowiedz
@bianco86: mi by wystarczyl komerycyjny lot MIG-29 pod grancice statosfery (20k dolcow). Wakacje na ksiezycu bedzie taki sam shit jak isc na Mount Everest (masz hajs to cie wniosa, nawet jakbys na wozku inwalidzkim jezdzil)
  • Odpowiedz
  • 24
@janiszewski152 no i co w tym złego? Jeżeli ktoś całe życie patrzy w nocne niebo i marzy żeby kiedyś zobaczyć naszą planetę z drugiej strony. Jak będę miał 60 lat to choćby wydać całe oszczędności to warto. Według mnie oczywiście.
  • Odpowiedz
@bianco86: może i warto, a może nie. W tym roku odchaczyłem kilka rzeczy z listy "Places To Visit Before You Die" i to była żenada. Kolejki do zrobienia sobie slefie, gdzie czekasz godzine jak nie dwie. O 9.00 rano nie ma tam już czego szukać. Masa tursytów, całe hordy. Tak samo sobie wyobrażam komercyjny lot na księzyc - 10 os, wyłazić, 2 mint na zewn, pamiątkowe zdjęcie na odwał do środka
  • Odpowiedz
@janiszewski152: no właśnie, to wszystko zależy od organizacji. Jeżeli miałoby to być w sensie, że lecisz i dostajesz 10 minut widoku to nie, nie warto. Ja bardziej myślę o dłuższym pobycie. Marzyć zawsze można i takie momenty jak dziś potrafią rozpalić wyobraźnię.
  • Odpowiedz
@bianco86: marzenia piekna rzecz. Ale realista tez trzeba byc. Jak cos chcesz zobaczyc co jest "turystyczne" mocno, to jestes tam 5-6-7 rano, jestes sam i masz czas dla siebie. Inaczej nie warto, moim zdaniem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 370
@bianco86: Tylko, że ci panowie to piloci (bodajże Marines) i zostali wybrani na tą misję, bo z zawodu są pilotami testowymi. Więc raczej zwykli ludzie to to nie są.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 80
@janiszewski152: @bianco86: Wygląd to jedno, ale jak się przejrzy ich życiorysy, to widać, że nie są z pierwszej łapanki - do takich rzeczy bierze się wybitnych pilotów z zasługami dla armii. Ciekawe też jest to, że Doug Hurley brał udział 9 lat temu w ostatniej misji z wykorzystaniem amerykańskich modułów załogowych :)
  • Odpowiedz
  • 3
W tym roku odchaczyłem kilka rzeczy z listy "Places To Visit Before You Die" i to była żenada. Kolejki do zrobienia sobie slefie, gdzie czekasz godzine jak nie dwie. O 9.00 rano nie ma tam już czego szukać. Masa tursytów, całe hordy


@janiszewski152: pewnie wszyscy chcieli zdążyć przed epidemią koronawirusa...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 468
@janiszewski152: ale to są właśnie piloci, z mega doświadczeniem i zawodowi austronauci więc no zajebiście ze wyglądają na zwykłych ludzi ale to nie są osoby wzięte z ogródka po skoszeniu trawy @bianco86:
  • Odpowiedz
@Luigi93: przecież wiem, że nie zostali przydzieleni do tej misji ze względu na wygląd, tylko dlatego, że są przygotowani i mają doświadczenia. Ja jedynie podzieliłem się spostrzeżeniem, że wyglądają jak normalni obywatele a nie jak maszyny wyhodowane w laboratorium. Daje to taki prawdziwy "ludzki" czynnik temu wydarzeniu.
  • Odpowiedz
@bianco86: pada bodajże w serialu the Crown po spotkaniu księcia Filipa z załogą Apollo 11 kwestia, że oczekiwał w nich bohaterów i półbogów, a znalazł zwykłych ludzi
czy spotkanie w ogóle miało miejsce i jakie wrażenia miał książę Filip nie mam pojęcia, ale scenariusz wkłada w jego usta niemal ekstatyczne oczekiwanie osoby zdolnej mu przekazać sens życia, zaś Elżbiecie stwierdzenie, że do tego typu misji muszą brać osoby prostolinijne i poczciwe,
  • Odpowiedz
  • 1
@malinowy_krol

cytowany tekst nawet pilot ma okulary. Do PKP na maszynistę by się nie dostał.


To dopiero daje do myślenia (,)

U nas mógłby być kierownikiem w Agata meble czy gdzieś.
  • Odpowiedz
@bianco86: Gdzieś czytałem, nie wiem ile w tym prawdy, że astronauci nie mogą być za inteligentni, bo wtedy rośnie ryzyko, że nie wykonaliby rozkazów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz