Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiem, że na wykopie jest mało katolików, ale bardzo nurtuje mnie to pytanie.

Czy katolik może wyznawać ideologię Blackpill? Jakby ktoś nie wiedział o co chodzi: https://incels.wiki/w/Blackpill

Mam z tym problem. Czasem zastanawiam się czy nie powinienem tego wyznać na spowiedzi, że wyznaję taką ideologię. Z drugiej strony ja widzę w blackpillu chrześcijański krzyż. Jestem jaki jestem - introwertyk, brzydki i niski - 162cm, ale staram się cieszyć życiem i liczę, że wszystkie trudy mojej ziemskiej pielgrzymki będą wynagrodozne w niebie.
Trzymajcie się, z Bogiem :)

♯katolicyzm ♯chrzescijanstwo #tfwnogf #przegryw #introwertycy ♯mikromodlitwa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ed52f781487ee2d07aa7d2d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[=================.......................] 42% (98zł/235zł)
${donor}: Rośnij zdrów mirkowyznanie 53zł dziękuję!
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: zastanów się czy chcesz się utożsamiać z pedofilami, manipulatorami oraz pogromcami zdrowego rozsądku. Jeżeli nie - brawo nie jesteś katolikiem ( może chrześcijaninem?) I już nie masz tego problemu. Spowiedź jest ryzykowna i problematyczna tylko w kościele, który sprzedawał odpusty i grał w politykę wykorzystując tę wiedzę.
@AnonimoweMirkoWyznania: Bait, ale odpowiem. Nie - nie może - z wielu przyczyn. Po pierwsze jest to sprzeczne z przykazaniem miłości: kochaj bliźniego swego jak siebie samego. Ideologia, która opiera się na eugenicznym i płciowym różnicowaniu ludzi pod względem wartości, nie może mieć nic wspólnego z etyką chrześcijańską. Po drugie przykazanie miłości odnosi się też do siebie samego. W antropologii chrześcijańskiej człowiek jest stworzony na podobieństwo Boga, więc nie może nienawidzić siebie
@przyprawca: zgodzę się, że mainstreamowy blackpill nie ma zbyt wiele wspólnego z chrześcijaństwem, ale myślę że spokojnie można by stworzyć definicję "chrześcijańskiego blackpillu".
Czyli tak jak OP - uznaje siebie za osobę nieatrakcyjną, z pokorą to przyjmuje (bez wyzywania kobiet od p0lek, bez żalu do Boga itd) i wyłącza się z tzw. rynku matrymonialnego.
Dziękuje Bogu za to co ma i tyle. Z blackpilla można wiele dobrych rzeczy wyciągnąć moim zdaniem.
@trevoz: Moim zdaniem jest to niepołączalne. Blackpill kręci się wokół seksu i czyni go wartością samoistną i właściwie najwyższą. Jest zjawiskiem czysto materialistycznym. A w chrześcijaństwie to wiadomo: duch > materia. Poza tym w społeczeństwie prawdziwie chrześcijańskim nie ma miejsca na blackpilla, bo każdy dobry, uczciwy kawaler zostanie ożeniony, bez względu na to czy Bóg obdarzył go urodą czy nie - liczą się inne wartości. O ożenek zadbają obie rodziny, które
Poza tym w społeczeństwie prawdziwie chrześcijańskim nie ma miejsca na blackpilla, bo każdy dobry, uczciwy kawaler zostanie ożeniony, bez względu na to czy Bóg obdarzył go urodą czy nie - liczą się inne wartości.


@przyprawca: jest gdzieś takie społeczeństwo? Chętnie bym się tam przeprowadził :p
każdy dobry, uczciwy kawaler zostanie ożeniony, bez względu na to czy Bóg obdarzył go urodą czy nie - liczą się inne wartości.


@przyprawca: I druga sprawa, że wg mnie to wcale tak nie działa. Opieram to na swoich doświadczeniach z duszpasterstw akademickich i wspólnot - wręcz bym powiedział, że wygląd się tam liczy prawie tak samo jak na tinderze.
@trevoz: Realnie w tej chwili? Tylko niektóre społeczności muzułmańskie, no ale trzeba by dokonać konwersji na islam a poza tym one są dość etnocentryczne (chociaż sam islam nie jest), więc jako obcy miałbyś małe szanse na akceptację, chociaż kto wie. Bywały takie przypadki, że mężczyźni zachodu, którzy mieli już dość tej degrengolady przenosili się do państw muzułmańskich i zakładali tam szczęśliwe rodziny. W grę wchodzą też niektóre purytańskie społeczności USA (mormoni,
@trevoz:

I druga sprawa, że wg mnie to wcale tak nie działa. Opieram to na swoich doświadczeniach z duszpasterstw akademickich i wspólnot - wręcz bym powiedział, że wygląd się tam liczy prawie tak samo jak na tinderze


Ja z kolei obserwuję trochę środowisko młodych tradsów, ale bardziej z zewnątrz, bo i wiekowo to już nie moja grupa i jednak typ religijności nie mój. Ale powiem szczerze, że jak widzę, jakie tam
gdybym miał 20 lat, to pierwszym co zrobiłbym w kierunku znalezienia sobie kobiety 10/10 byłoby rozpoczęcie uczęszczania na msze trydenckie ;)


@przyprawca: I wyobraź sobie, że znalazłbyś kobietę śliczną jak anioł.... która:
- nie daje przed ślubem...
- po ślubie też , chyba ze dla prokreacji
- zapomnij o oralu i analu
- tylko na misjonarza w nocy
- jest cały czas bierna, bo jesli by chociaz przez chwile dala znak
@przyprawca: Taaa, bzdury....
I myślisz że taka ultrakatoliczka tak po prostu uprawiała by sex na tabletkach albo z prezerwatywą?
No chyba że nie przeszkadza ci perspektywa posiadania 9 dzieci...
Jeśli przeszkadza to raczej mielibyście rzadkie pozycie...
@przyprawca: Czy u tradsów są chociaż zachowane proporcje kawalerów i panien obracających się w tych środowiskach? Od zawsze mam wrażenie, że tam jest 5 młodych mężczyzn na jedną młodą kobietę + niechęć do integracji.
Ultrakatoliczka jedzie na apce Natural Cycles i ma bardzo częste pożycie + wysokie libido, co przy tabletkach często bywa bardzo problematyczne. Powielasz stereotypy sprzed 50 lat.


@przyprawca: To ty chyba jesteś za bardzo podatny na sugestie.
Jaką procentowo skuteczność ma antykoncepcja oparta na obserwacji cyklu miesiączkowego?
99% ?
Czyli przy statystycznych 100 stosunkach w roku to każdego roku masz nowe dziecko.

przy tabletkach często bywa bardzo problematyczne. Powielasz stereotypy sprzed 50
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@arek4444: Typie ogarnij sobie jak działa ta aplikacja, bo ewidentnie nie odrobiłeś lekcji. Protip: ma wskaźnik Pearla na poziomie prezerwatyw. Spadek libido jest powszechnym zjawiskiem przy antykoncepcji hormonalnej, pomijając już fakt, że jest ona po prostu niezdrowa i nieekologiczna (tony hormonów trafiających do wód razem ze ściekami). No i twój rachunek prawdopodobieństwa też ssie pałę, bo ryzyko 1% (jest mniejsze przy tej aplikacji) nie oznacza oczywiście że każdy 1 stosunek na