Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@mistellaire: Ok, czyli usprawiedliwiasz morderstwa biedą? Niby to tylko statystyka, bo i ofiar dużo, ale tak z czysto ludzkiego punktu widzenia, to coś tu mocno nie gra, tak jak okradanie i katowanie ludzi w imię protestu przeciw brutalności policji. Teraz podziały rasowe tylko się wzmocnią, bo problem czarnych wpłynął na resztę i szeroko pojętą opinię publiczną, do tej pory okradali i zabijali głównie siebie. I wiem, wiem, że czarni z gett
@Chino: no chyba zapomniałeś o niewolnictwie i segregacji rasowej, które, chociaż zostały zniesione już jakiś czas temu, dalej są silnie zakorzenione w mentalności Amerykanów i prowadzą do dyskryminacji z powodu koloru skóry. Problem czarnej społeczności jest dużo bardziej złożony.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pekak: Oczywiście, ale czy to usprawiedliwia niegodziwość, którą duża część protestujących, celebrytów, aktywistów i mediów właśnie tym tłumaczy? Oczywiście moje zdanie prowadzi do pewnego rozdroża - czy biały Amerykanin z dziada pradziada, czyli taki, którego przodkowie byli beneficjentami czarnego niewolnictwa, nadal jest jego beneficjentem i ponosi za nie odpowiedzialność, a czy morderca odpowiada za swój czyn, czy jego przodka, którego jest spadkobiercą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RubinWwa: teraz pytanie, czy trafiają do więzień częściej, zgodnie z popularną opinią o pewnym zachwianiu równowagi systemu sądowniczego w USA na niekorzyść czarnych w ogóle, czy też kultura czarnych w Stanach promuje zachowania niezgodne z prawem, na co podatni są szczególnie ludzie młodzi
@Chino: ale ruch black lives matter nie jest anty-biały, tylko zwraca uwagę na problemy czarnych społeczności i nierówność rasową. to nie jest wojna rasowa.

@RubinWwa: fajny cherry picking. a po dawnych imperiach nie ma już śladów, natomiast niewolnictwo w stanach dalej pokutuje tym, że czarne społeczności mają utrudniony dostęp do edukacji i sprawiedliwego traktowania, co powoduje właśnie takie napięcia jak obecnie
@Chino: trafiaja do wiezien czesciej bo sa genetycznie predysponowani do agresji i bezmyslnych zachowan do tego dochodzi (rowniez pochodzaca z genetyki murzynow) kultura promujaca bycie idiotą

@pekak: jaki cherry picking, ty wogole rozumiesz co piszesz czy tak ktos ci kiedys napisal? Cherry picking bylby gdybym wybral przyklady ktore mi pasuja a olal te ktore nie pasuja, a statystyka pokazuje jasno ze mam racje xD