Wpis z mikrobloga

Gdzie tanio kupić spirytus na nalewkę?

Kupiłem sobie wszystkie składniki, butelki itp. Poszedłem do spożywczego po spirytus i cena trochę mnie jednak zaskoczyła. 65 zł za 0,5 litra. To na te moje 3l nalewki wydałbym 130 zł. Jednak dość dużo jak na taką zabawę - jak robiłem wino to wyszły mi jakieś grosze za parędziesiąt litrów.

Jakieś porady od bardziej doświadczonych aby trochę jednak oszczędzić? W dużych marketach jak np. Auchan da radę taniej dostać?

#gorzelnictwo #piwowarstwo #destylacja #winiarstwo #alkohol
  • 21
@BezimiennySowa: hmm wiem, że różne aromaty różnie się mogą utrzymywać, chociażby takie chmielenie na zimno, a w takim "winie", to w dodatku pewnie mało co konserwuje? Z kolorem dramat mam ze smoczym owocem, ale ponoć opti-white albo opti-red do fermentacji mogą znacząco pomóc, więc pewnie na takim poziomie da się jakoś poprawić też smak. No i generalnie leżakowanie latami, to chyba nie powinna być norma? ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HansLanda88: w miodzie pitnym po 4 latach podobno nie czuć wogole hibiskusa, i raczej nie ważne w czym, utlenia się i aromat ucieka tak samo myślę. Miód z czeremchy zapowiada się świetnie, kurdybanek jeszcze stoi, zrobił się bardzo ziołowy i nie wiem co z tym faktem zrobić. A z sosenki zbicień już zabutelkowany :D
@BezimiennySowa: pędy sosny? Jak to tam dodawałeś? Bo zamroziłem już prawie pół kilo świerku. ʕʔ Po czterech latach, to większość normalnych win pewnie już sporo traci, bo potencjał do leżakowania ma tylko mniejsza część. ¯\_(ツ)_/¯
@HansLanda88: pędy sosny zalałem miodem, co by syrop z tego zrobić, później rozcieńczyłem i fermentowałem, trochę za krótko chmieliłem raczej, no ale pierwsze chmielenie lepiej lżejsze zrobić niż przesadzić chyba :D świerku? znaczy jakieś pędy świerku? nigdy nic z niego nie robiłem