Wpis z mikrobloga

Mirki z #mechanika i może #mechanikasamochodowa
Zabrałem się za serwis swojej kosy Stihl,ponieważ to jeszcze stary niemiecki Stihl i nie chce go wymieniać na jakiegoś chińczyka z gównolitu.
Objaw awarii jest taki że kosa traci moc po dodaniu gazu.
Jak trochę pochodzi to jakby się odblokowuje i już leci dalej ok.
Wymieniłem świece,sprawdziłem styki,wyczyściłem filtr powietrza i rozebrałem i przepłukałem gaźnik ropką.
Niestety nadal to samo...Może ktoś coś podpowie bo już sam nie wiem co dalej... #stihl
  • 12
@JessePinkman_: Rozgrzej ją i wyreguluj gaźnik. Zazwyczaj są śrubki oznaczone L i H (L wolne obroty, H wysokie). Jest często jeszcze jedna ogólna od dawki, albo tylko ta jedna. Wszystko zależy od gaźnika.
Robi się to generalnie na "słuch" i wyczucie, trzeba mieć trochę doświadczenia, żeby nie ustawić za wysokich obrotów czy zbyt niskiej dawki paliwa aby nie traciła mocy.

Mieszankę dobrą rozrabiasz? Nie za dużo oleju? Sprawdź dokładnie ile ma
Robi się to generalnie na "słuch" i wyczucie, trzeba mieć trochę doświadczenia, żeby nie ustawić za wysokich obrotów czy zbyt niskiej dawki paliwa aby nie traciła mocy.


@rzeznia22: No właśnie dolne obroty już wyregulowałem,górnymi kręciłem ale to nie zmieniło tego problemu.Jest jeszcze 3 śrubka której nie ruszałem bo nie wiedziałem od czego to...Jutro będę kręcić.Świeca nowa dziś kupiłem.Mieszankę robię od lat taką samą
@JessePinkman_: Jak ma właśnie złą dawkę to tak może być. Ssanie domknięte jak należy? Poza tym to gaźnik, jak jest zimny a tym bardziej ma swoje lata, to może tak być, że na zimnym nie zawsze będzie wszystko idealnie działać.
Na niektóre sprawy trzeba też przymknąć oko i po prostu sprzętu używać.
@JessePinkman_: Czasem tak bywa jak trafisz gorsze paliwo a nawet różnice w pracy takich silniczków bywają wyczuwalne jak jest inna temperatura, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność itp. Choć aż tak znacznej różnicy nie powinno być.
@rzeznia22: Wiesz to jest taki typowy muł i jak potrzymam gaz to obroty spadają aż zgaśnie...Jakby paliwa nie dostawał silnik albo powietrza.Dziwne w każdym razie kosa ma swoje lata także wszystko jej wybaczę,nawet jak tłok spuchł xD
@JessePinkman_: za malo paliwa, jak ciepły to chodzi ok a cieply potrzebuje ubozszej mieszanki. Gdy zimny, potrzebuje bogatszej, otwierasz przepustnice dajesz powietrza i brakuje paliwa, dusi sie dopoki się ciut nie nagrzeje. Gdyby bylo za dużo paliwa zalewalby swiece na giracym silniku. Miewalem tak w wsk 125, pile dolpima, nowej pile stihl, nowej kosie demon. Jak odpalily, po dodaniu gazu dusily sie. Trzeba było dac im pochodzic na wolnych 10-30 sekund