Wpis z mikrobloga

Mirki, gdy kupię auto bez ważnej butlo LPG. Będzie problem,gdy nie ma ciągłości w ważności homologacji?
Skończyło się kilkanaście dni temu i był problem przez pandemie był problem z przedłużeniem.Po dacie rejestracji auta widzę ze raczej nie ściema.
Może być jakis problem przy ewentualnym spotkaniu z Policją? Domyślam się ze w czasie szkody ubezpieczyciel może się przyczepić do tego faktu.

Przed przerejestrowaniem domyślam się ze muszę mieć wszystko aktualnie i ogarnięte.
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
To miałoby być moje pierwsze auto z LPG dlatego zadaje takie głupie pytania.
#motoryzacja #lpg #pytanie #kiciochpyta
  • 13
@bslawek: Papiery raczej ma.Bo to 1 właściwie i nie za duży przebieg.Wiec nie wiem czy przedłużać czy montować nową butle.
Można jeździć normalnie na nie ważnej butli?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aqq123: to nie ma różnicy czy ona zrobiła 100km czy 100 000km producent butli daje 10lat na szczelność butli i multizaworu.
I liczy się data z certyfikatu butli
.@bslawek: bardziej mi chodzi ze butla z mniejszym przebiegiem bardziej nadaje się na przedłużenie niż na wymianę. Wiadomo ze zakład to weryfikuje,ale to zawsze kilka stówek różnicy pomiędzy wymianą na nową a przedłużeniem butli
@Gustlik: Nie dorzucić, tylko nie raz nowa wychodzi taniej niż przedłużenie które wcale nie musi być na następne 10 lat tylko krócej. @aqq123: Ceny są takie same, a nawet za nową wychodzi taniej. Nie wiem skąd wziąłeś kilka stówek, jak butlę 44L nową kupisz jakoś w okolicach 250zł.
@r5678: cen nie weryfikowałem w zakładach bo nie znam instalacji.Czytalem na kilku stronach ze jest różnica Ok 2-3 więcej za butle niż przedłużenie homologacji.Dzieki za informacje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aqq123: nie opłaca się legalizować starej butli. Bo nie dostaniesz na to 10lat gwarancji. Dwa montaż nowej wychodzi w podobnej cenie i masz 10lat gwarancji na butle i wielozawor.