Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje pomocy. Jakiś czas temu, niesiony falą pecetowej nostalgii, zrobiłem upgrade swojej stacjonarki złożonej w okolicach 2008 roku. W głowie miałem wizję zagrania w gry wydane do około 2013-2014.

Zmiany jakich dokonałem, to:

- płyta główna Gigabyte GA-M52L-S3P rewizja 1.0
(postanowiłem jej nie ruszać z uwagi na pokusę dalszej wymiany podzespołów=miało być turbo budżetowo)

- zasilacz Tracer 300W wymieniony na Seasonic 500W

- karta graficzna Geforce 9600GT 512MB wymieniona na Radeon HD6800 1GB

- 3 kości pamięci DDR3 generujące oszałamiające 6 GB

Cel, którym było odpalenie takich tytułów, jak: Borderlands 1/2, Wiedźmin 1/2, kilka części Call of Duty, Tomb Raider, Metro, Diablo 3 oraz w głównej mierze, The Forest w multi, został osiągnięty. Kilka miesięcy już minęło, ograłem co mogłem, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chciałbym złożyć względnie budżetowy sprzęt, który pozwoli mi uruchomić nowsze tytuły (głównie te wszystkie survivalowe twory pokroju The Rust).

Od filmików z youtube pod tytułem „tani komputer do gier” czy „komputer do gier za 450 zł” dostaje #!$%@?. Nic mi nie mówią te cyferki, moce obliczeniowe i nazwy producentów. Możecie rzucić jakimś modelem płyty głównej, grafiki i procesora, które spełnią moje wymagania?

#pc #pcmasterrace #informatyka #gry
  • 1