Wpis z mikrobloga

chciałbym kupić sobie motocykl i mam pytanie dla bardziej doświadczonych

spodobał mi się keeway tx 125
chciałbym mieć możliwość wjechania na pole/leśne drogi poeksplorować jakieś zadupia, ale czy te opony będą sprawdzać się na asfalcie?

dodam, że chciałem go wykorzystywać do turystyki - rowerem potrafię pol polski zjechać z namiotem w sakwie i tutaj tak samo chciałem robić - ale nawet w takim brykaniu po wsiach 80% trasy będzie po asfalcie

mieszkając w Poznaniu samo dojechanie do szutrowych dróg zajmie mi 20km, no i po samym Poznaniu też pewnie bym jeździł trochę

Czy jest duża różnica pomiędzy "enduro" z terenowymi oponami a nakedem 125 z oponami szosowymi?
Jak enduro z terenowymi oponami sprawdza się na asfalcie?
Jak naked z szosowymi oponami sprawdza się na drogach szutrowych?

#motocykle125 #motocykle #motomirko
Pobierz gromwell - chciałbym kupić sobie motocykl i mam pytanie dla bardziej doświadczonych
...
źródło: comment_1591217343E2I9FJuwlkSQ3yGcnC0MCc.jpg
  • 29
@mpetrumnigrum: Próbowałeś nim kiedyś jechać po szutrach dłużej niż pół godziny? Gwarantuję że braknie mocy. 125 jest 5 razy mocniejsza, a masa niewiele większa.

Teraz nie na temat.
Czy Ty masz jakiegoś #!$%@?? Zawsze jesteś na nie, nieważne o co chodzi.
Czy Ty masz jakiegoś #!$%@?? Zawsze jesteś na nie, nieważne o co chodzi.


@Donmenello: Nie prawda( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po prostu racjonalnie podchodzę do świata motocykli i tego co można się po nich spodziewać.
Udzielam takich informacji jakich sam bym potrzebował będąc na miejscu tych motocyklistów.

Większość ludzi nie jest obiektywna i nigdy nie pisze o wadach danego pomysłu lub sprzętu.
Piszą tylko o zaletach lub ogólnikami.
@mpetrumnigrum: Wiesz dobrze że na wykopie nie wytłumaczysz że lepiej kupić dwudziestoletni japoński motocykl po 150 wizytach w rowie niż nowego chińczyka, więc lepiej odpowiedzieć na to o co pytają. Nadać się nada do jazdy, ale na jak długo? Obstawiam że do #!$%@? właściciela po 15001900 dokręceniu śruby xD. Ja już odpuściłem wyśmiewanie (słuszne z resztą) chińskiego gówna na kołach.
lepiej kupić dwudziestoletni japoński motocykl po 150 wizytach w rowie niż nowego chińczyka


@Donmenello:

- chińczyk chińczykowi nierówny
- DZISIEJSZY chińczyk to przepasć w porównaniu do chińczyków sprzed ~10 lat
- podwalanie do 20 letnich, zajeżdżonych japońców w klasie 125 to jakiś fetysz, syndrom sztokholmski czy ki #!$%@??
jeszcze nie widziałem dobrego chińskiego motocykla


@Donmenello: Nie wiem wprawdzie jakie cechy u Ciebie charakteryzują "dobry" motocykl 125 (bo ciągle o takich mowa) ale powiedzmy otwarcie, że nie za bardzo masz pojęcie co jest dzisiaj oferowane i jaką jakość reprezentuje a bazujesz jedynie na stereotypie, miejskich legendach i co najwyżej doświadczeniach sprzed X lat.

Jak mówiłem - są różne chińczyki, wciąż można kupić szajs ale przy odrobinie zainteresowania wybrać coś sensownego