Wpis z mikrobloga

"Bądź miły dla innych, uczynny, szanuj ludzi, wysoka kultura osobista to podstawa"


Tak mi zawsze rodzice wmawiali, ciekawe czy mają świadomość jak bardzo się mylili.
Ludzie to #!$%@?! Całe życie obrywałem po dupie bo chciałem być dla innych miły, kulturalny i uczynny. 30+ na karku, a nadal zero asertywności, nadal nadstawianie dupy, nadal worek treningowy dla innych :/ Kiedyś mi w końcu żyłka pęknie, a wtedy puszczą wszystkie hamulce moralne. Odegram się brutalnie na każdym z osobna, będzie źle, bardzo źle! Obiecuję!

#zalesie #przegryw
  • 13
@MilionoweMultikonto: a można być miłym w niewłaściwy sposób? Nikomu się z niczym nie narzucałem. Po prostu realizowałem innych potrzeby kosztem własnego życia, byłem miły nawet dla ludzi, których nienawidziłem bo nie umiałem się postawić. A wysoka kultura osobista zawsze była u mnie wyśmiewana.
@MilionoweMultikonto: Bo taki jestem. Chcę się każdemu przypodobać, chcę być lubiany. Boję się ludzi, boję się kłótni. Nie chcę by ludzie widzieli moje emocje, nad którymi ewidentnie nie panuję. Zawsze jak ktoś coś chce ode mnie to bez zastanowienia się za to biorę, nawet jesli nie mam ochoty, czasu, środków. I zwykle nic za to nie wołam mimo iż żyję w biedzie nie potrafię zawołać kasy za swoją robotę. Całe życie
@MilionoweMultikonto: W pracy przez 5 lat nie dostałem podwyżki bo uważałem, że nie jestem jej godzien. Jako jedyny w firmie przy 5 letnim stażu dostawałem najniższą pensję w całej firmie mimo iż szkoliłem młodym i realizowałem wiele zadań poza obowiązkowych. Tak jest zawsze i wszędzie. Mam na czole wypisane frajer i frajerem zostanę. A inni będą z tego korzystać garściami
@zaorany: Bo w życiu chodzi o to żeby być miłym ORAZ asertywnym. Tylko że przeciętni rodzice nie chcą żeby ich dzieci były asertywne. Dzieci mają być grzeczne, uległe i posłuszne. Dlatego tyle nas, #!$%@?, chodzi po tym świecie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@zaorany miły nie znaczy "dziecko do bicia" - trzeba się szanować! Jak ktoś jest miły dla Ciebie to jesteś miły dla niego, jak ktoś jest chamski to spadówa, w kulturalny sposób się mówi "basta bo w uep" ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zaorany: poczytaj o wartościach jakimi powinien się kierować prawdziwy mężczyzna. Źle rozumiesz pojęcie bycie miłym. Tak, kultura to podstawa, ale to ty jesteś najważniejszy w swojej symulacji. Poczytaj blog Kielbana, albo jego kanał na YT. Miler też mi spoko materiały. Oni zajmują się wartościami męskimi. Innymi rzeczami też, ale wystarczy sie przekopać przez ten syf związany z alkoholem czy ciuchami.
Pozdro i z fartem