Wpis z mikrobloga

Witam w ten pochmurno-deszczowy poranek, jaki zapach w gniazdku? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Umnie dziś z racji chłodu A\*Men Pure Tonka.

Zanim go kupiłem naczytałem się o nim dużo dobrych opinii (chyba jeden z lepiej ocenianych flankerów A\*Mena) i o skojarzeniach, czy to z orzechowym capuccino, czy to z cukierkiem Kopiko, na Fragrze znalazłem też informację że niektórym kojarzy się z nieodżałowanym Pure Coffee\* (który IMO pachnie super, przynajmniej w otwarciu bo potem zmienia się w zwykłego A\*Mena), ale nie miałem zielonego pojęcia jak pachnie fasolka tonka. Do czasu aż w moim osiedlowym sklepie z kraftami nie kupiłem sobie Maltgarden Talking To Trees, czyli pastry stouta podpisanego jako Imperial Porter With Maple Syrup & Tonka - pierwszy niuch po otwarciu i o ja #!$%@?ę, jaki to super zapach. Nabyłem najpierw 5ml próbkę żeby tylko być na 100% pewnym i jak tylko ją powąchałem od razu zamówiłem flakon no i jestem zaadowoooloony, legancka perfumka.


A co u was wpadło? #perfumy #sotd

\* posiadając Pure Tonkę mogę stwierdzić że skojarzenie z Pure Coffee to jakiś bullshit, w Pure Coffee nuty kawy nie są słodkie, pachnie to nawet nie jak kawa - taka zrobiona - tylko jak rozgniecione, prażone ziarna kawy i tego aromatu w Pure Tonce nie ma
Pobierz Marmite - Witam w ten pochmurno-deszczowy poranek, jaki zapach w gniazdku? ( ͡° ͜ʖ ͡°...
źródło: comment_1591345656tJMeNVk3rRsfs2ialCasmr.jpg
  • 39
@Marmite: PT jest rewelacyjny, żałuję, że skończył mi się dekant. Ja przy wąchaniu czuję dużo tonki i wanilii, ale przede wszystkim dużo anyżu/lukrecji. Na skórze jest słodziutko, ale gdzieś w tle właśnie przebija się taka "spocona", "rosołkowa" lukrecja xD. Z kawowych warto obczaić Black Soul Imperial, w otwarciu są ostre przyprawy, palona kawa, mięta i skóra, a potem ta paloność przechodzi w kremowe, słodkie tony.
żałuję, że skończył mi się dekant

@ptasznik1000: mam 5 ml (a właściwie 7 ml bo rozlewającemu się omsknęła ręka xD) dekancik który mógłbym opchnąć jakby co ( ͡° ͜ʖ ͡°). Natomiast lukrecji ani anyżu nie czuję, ewentualnie blendują się z resztą zapachu na tyle gładko, że mój nos ich nie wychwytuje

Black Soul Imperial

jakby dało radę gdzieś to powąchać...
@Marmite: Dzien dobry.
Issey Miyake - Nuit d'Issey Noir Argent.
Delikatne kadzidełko, balsamiczny, cieply i bardzo przyjazny zapach.
Podczas takiego zachmurzenia mozna nosić nawet w dzień pomimo 'nuit' i 'noir' w nazwie ;)