Wpis z mikrobloga

Witam w ten pochmurno-deszczowy poranek, jaki zapach w gniazdku? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Umnie dziś z racji chłodu A\*Men Pure Tonka.

Zanim go kupiłem naczytałem się o nim dużo dobrych opinii (chyba jeden z lepiej ocenianych flankerów A\*Mena) i o skojarzeniach, czy to z orzechowym capuccino, czy to z cukierkiem Kopiko, na Fragrze znalazłem też informację że niektórym kojarzy się z nieodżałowanym Pure Coffee\* (który IMO pachnie super, przynajmniej w otwarciu bo potem zmienia się w zwykłego A\*Mena), ale nie miałem zielonego pojęcia jak pachnie fasolka tonka. Do czasu aż w moim osiedlowym sklepie z kraftami nie kupiłem sobie Maltgarden Talking To Trees, czyli pastry stouta podpisanego jako Imperial Porter With Maple Syrup & Tonka - pierwszy niuch po otwarciu i o ja #!$%@?ę, jaki to super zapach. Nabyłem najpierw 5ml próbkę żeby tylko być na 100% pewnym i jak tylko ją powąchałem od razu zamówiłem flakon no i jestem zaadowoooloony, legancka perfumka.


A co u was wpadło? #perfumy #sotd

\* posiadając Pure Tonkę mogę stwierdzić że skojarzenie z Pure Coffee to jakiś bullshit, w Pure Coffee nuty kawy nie są słodkie, pachnie to nawet nie jak kawa - taka zrobiona - tylko jak rozgniecione, prażone ziarna kawy i tego aromatu w Pure Tonce nie ma
Marmite - Witam w ten pochmurno-deszczowy poranek, jaki zapach w gniazdku? ( ͡° ͜ʖ ͡°...

źródło: comment_1591345656tJMeNVk3rRsfs2ialCasmr.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@Volan: Pure Coffee właśnie ze świeżo mieloną kawą mi się kojarzy, no ale dostanie go obecnie graniczy już z cudem. Innych niestety nie znam - spytaj na tagu, może ktoś coś wie
  • Odpowiedz
Pure Coffee właśnie ze świeżo mieloną kawą mi się kojarzy


@Marmite: zaaplikowałem sobie jeszcze raz pieczołowicie odmierzonego psika z mojej 2 ml próbki i podtrzymuję tę opinię, ale jednak nie pamiętałem że pod spodem pod tą kawą jest tyle cukru xD
  • Odpowiedz
@Marmite:
Dobry,
W Breslau od rana leje, więc #bojowkaencrenoire a L'Extreme.
Super zapach! Ale albo się za szybko mój nos przyzwyczaja, albo projekcja to maks pół godziny (dwa razy się dopsikalem żeby sprawdzić). Podstawka EN jest o wiele lepiej wyczuwalna. Ktoś ma podobne przemyślenia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marmite: ja teraz psiknąłem się Light Blue Intense I mam mieszane opinie co do niego. Pachnie jak jakiś cytrynowy środek czyszczący xD
  • Odpowiedz
@futrzakos: wczoraj miałem okazję go powąchać. Otwarcie jest ultra słodkie, sam cukier, jak wata cukrowa o lekkim posmaku cappuccino. Jak trochę zwietrzeje po 2 godzinach to pojawiają się bardzo fajne nuty, w sumie kojarzy mi się trochę z Pure Coffee tylko dużo mniej intensywny. Więc raczej jestem na nie, bo po pierwsze otwarcie jest słabe (ok, wszystkie A\*Meny są słodkie, ale oprócz tej słodkości dzieje się jeszcze dużo na drugim planie
  • Odpowiedz
@futrzakos: jakby był jakiś bardziej wyrazisty, taki kolejny Pure Havane/Pure Tonka/Ultra Zest to też bym kupował, a on jest taki nijaki trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz