Wpis z mikrobloga

Kuchenne mirki i mirabelki, jakie noże szefa kuchni polecacie?
Zastanawiałem się nad whustof silverpoint 23 cm (nie ma o nim żadnych opinii)
Victorinox swibo (stal węglowa, nie wiem czy będę umiał dbać)
Victorinox 6.9013.20B albo 5.2063 20 cm (stal węglowa, nie wiem czy będę umiał dbać)

#kuchnia #gotowanie #noze
  • 23
Victorinox 6.9013.20B


@Wierzbek: https://www.victorinox.com/pl/pl/Produkty/NozeNoze-kuchenne-i-profesjonalne/Noze-szefa-kuchni/Noz-do-porcjowania-Swiss-Modern/p/6.9013.20B
- nierdzewka.
5.2063.20 to też nierdzewka.
I któryś z tych bym brał - kwestia zasadniczo upodobań wizualnych. Whustof to jakieś cimcirimci, producent nie podaje żadnych danych i tego bym się bał.
A ze Swibo nie mam żadnych powiązań, nie znam nikogo, kto używa więc się zwyczajnie nie wypowiem.
Tylko do tego potrzebujesz coś do ostrzenia. Albo jakiś diamencik mały jak umiesz / chcesz się nauczyć ostrzyć z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gdziemojimbuspiatka: dla mnie nóż ma kroić, oczywiście można kupić wypasa konsumenckiego za 200 złotych i liczyć że będzie długo ostry - ja swoje noże (5szt. różnych) kupiłem z IKEA (pojedynczo, zestaw pewnie ok 250 zł + 40 zł listwa magnetyczna) do tego ostrzałkę Fiskars jaka była (nie pamiętam już czy 40 złotych czy mniej) i kroję bez stresu - jak mi się któryś uszkodzi to kupię nowy za 30-60 zł nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gdziemojimbuspiatka: zdecydowanie wolę kupić przedmiot adekwatny do czynności - oczywiście można kupić nóż za kilkaset złotych i się nad nim trząść (i jak to OP napisał "stal węglowa, nie wiem czy będę umiał dbać") albo kupić wystarczająco dobre noże do użytku w kuchni amatorskiej :-)
@hiperchimera: To dlaczego nie używasz noży z targu za 3 złote? Ta sama jakość. Wizualnie może się trochę różnią. I Serio nie trzymałeś w rękach noża szefa kuchni. Tylko badziewie z Ikei. I wiem co mówię, bo też mam badziewie z ikei, ale mam też nóż. I jest duża różnica. Używasz kiepskiego noża codziennie i uważasz, że Ci wystarczy to spoko luz. Ale polecając komuś te noże wyświadczasz mu niedźwiedzią przysługę.
@hiperchimera: A, jeszcze jedno. :) Wiesz czym się różnią stale węglowe od nierdzewnych?
Opowi nie chodziło o obsługę, ale jak sam napisał i Ty też przekleiłeś o DBANIE. Bo stal węglowa w przeciwieństwie do stali nierdzewnych jest dużo bardziej Rdzewna(nierdzewki też rdzewieją, ale DUŻO wolniej) I trzeba o nią cały czas dbać, wycierać do zera i olejować po każdym użyciu. I o to Opowi chodziło. A nierdzewkę nawet do zmywarki jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gdziemojimbuspiatka: "To dlaczego nie używasz noży z targu za 3 złote? Ta sama jakość." jeśli chcesz być merytoryczny to wiesz że takie porównania są bez sensu... i nie kupiłbym noża ze stali węglowej własne z tego powodu,. którym wspomniałeś w drugim komentarzu
@hiperchimera: No ale to jest serio ta sama klasa noża. czyli żadna. Chcę być merytoryczny, ale Ty nie chcesz przyjąć na klatę, że wydając 40, czy 60 pln na coś wcale nie kupujesz nic dobrego. Kupujesz dziadostwo, ale sygnowane logiem ikea. I jak już Ci napisałem, kroić możesz wszystkim, nie zawsze z dobrym skutkiem. Nóż do masła możesz naostrzyć i będzie jak brzytwa, ale co z tego, jak od samego patrzenia
@Wierzbek: @kobiaszu: gratuluje ostrzalki. To jest kawał dobrego sprzętu. Jak ja miałem to mi tylko przeszkadzały szybko zapychajace się pręty. Wymiana na diamenty robi robotę. Wszystko zaczyna się od budżetu. Za Ok 100 mas victorinox fibrox. Długość jest tu obojętna. Jedni lubią długie, inni krótkie ostrza. Jak chcesz z drewnianą rękojeścią to tez vicek robi kilka ładnych modeli. Ludzie często śmieją się z tego, żeby dokupić sobie do noża szefa