•  

  139 - 1 = 138

  Tytuł: Ukryta Wyrocznia (Cykl ToA)
  Autor: Rick Riordan
  Gatunek: Fantastyka młodzieżowa
  8/10

  Trzeci cykl wujka Ricka nawiązujący do mitologii greckiej. Akcja rozgrywa się pół roku po zakończeniu cyklu HoO. Głównym bohaterem zostaje Apollo (bóg bardzo wielu rzeczy jak sam o sobie mówi XD), ukarany przez Zeusa utratą mocy i nieśmiertelności, co postarają się wykorzystać jego wrogowie. Zeus jak zwykle w książkach Ricka wychodzi na idiotę, który prowokuje wszystkie niebezpieczne dla Olimpu sytuacje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  Czyta się bardzo przyjemnie, ale czegoś mi zabrakło w porównaniu do pierwszych części PJO i HoO (Apollo to nie Percy (╥﹏╥) ). Niemniej jednak to jest powrót do Obozu Herosów i spotkanie z Percy'm (。◕‿‿◕。), Nico, Chejronem i kilkoma innymi znanymi postaciami.

  #bookmeter

  źródło: ToA_1.jpg

  •  

   @DoubleM otóż to, ta seria dość opornie mi wchodziła właśnie z powodu tego, że głównym bohaterem jest Apollo i Meg, którzy są dość specyficzny ale już po jakimś czasie udało mi się ich polubić, ale tak jak mówisz - to dalej nie jest Percy ;)
   Ja wrócę do tego jak już wyjdzie ostatnia część i wszystko przeczytam ciągiem, bo jak na razie słabo pamiętam co tam się działo XD

  •  

   @Jeloops U mnie z racji większej ilości wolnego czasu wleciało wszystko chronologicznie, mam nadzieję że do października nie zapomnę. A Apollo mimo że jest specyficzny to daje się polubić. Najgorzej, że Rick zapowiedział że to ostatnia seria z Obozami Herosów i Jupiter ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   +: Jeloops