Wpis z mikrobloga

Co myślicie o kosztach budowy takiego domu? (W załączniku wycena). Wiadomo ze takie wyceny są dość mocno zaniżone, ale czy są jakieś oczywiste pułapki przy budowie takich domów, które zawyżają koszty w porównaniu z bardziej tradycyjnymi konstukcjami? Na pierwszy rzut oka bryła jest bardzo prosta, dach 45 stopni bez łaman etc. Raczej wyglada na dość tanie w budowie.
#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo
Pobierz Conner - Co myślicie o kosztach budowy takiego domu? (W załączniku wycena). Wiadomo z...
źródło: comment_15915362919dgkDXAw7qvG5J2q8B2vpX.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Conner: tu sama stolarka okienna będzie kosztować majątek. Wydaje mi się że te 280k zł nierealne jeżeli nie pójdziesz na kompromisy ale wtedy może wyjść piękny potworek :)
Dobry wieczór Wykopie,
Zauważyłem wejścia na stronę naszej pracowni, także pozwolę sobie podpowiedzieć parę rzeczy:
1. Kupując projekt gotowy zawsze pytajcie o kosztorys. Nie musicie go kupować (zazwyczaj jest osobno płatny), ale bardzo często możecie otrzymać podsumowanie kosztów z podziałem na etapy (możecie taką tabelę znaleźć na stronie tego projektu).
2. Kosztorysy na stronach pośredniczących w sprzedaży projektu są szacunkowe, oparte wyłącznie na kilku wskaźnikach. Pośrednicy domyślnie nie mają dostępu do samych