Wpis z mikrobloga

Co tam jakiś Trzaskowski ze swoimi milionami podpisów - wdzięczny Naród, w tym profesorowie i lekarze, wzywa na stolec prezydencki słynną proepidemiczkę Edytę Górniak, o czym nie omieszkała z zadumą i wzruszeniem się podzielić:

- Pewnie wiecie, bo czytaliście na forach, na moich fanpage’u i Instagramie, że jest takie trochę abstrakcyjne zapytanie i prośba o to, bym kandydowała na prezydenta Polski. - zaczęła - I jest to dość abstrakcyjne, ale motywy i uzasadnienia, które piszecie państwo – bo piszą to także dorośli ludzie, profesorzy i lekarze – nie tylko wy kochani, to jest to trochę… - kontynuowała przejęta.

- Nie mogę się teraz do tego za bardzo odnieść, bo jest to temat dosyć poważny. Natomiast wiecie, że ponad wszystko kocham muzykę i nie mogłabym tej muzyki zostawić. Natomiast jest to dla mnie wielki dowód szacunku i zaufania społecznego. Temat jest dla mnie abstrakcyjny, mimo tego, że listy i maile uzasadniające, które do mnie przyszły, są naprawdę bardzo mocne - ciągnęła w wideo.

- Nie mogłabym tego zrobić, nie czułabym się przygotowana. Nie jest to właściwe miejsce dla mnie, nie znam tylu mądrych ludzi, których mogłabym zaprosić do współpracy, do przebudowy kraju - zauważyła przytomnie.

- Kto by miał odwagę podjąć się teraz posprzątania wszystkiego w naszej rzeczywistości polskiej? Chcę wam powiedzieć, że jak rozmawiam z przyjaciółmi ze świata, to jesteśmy w zasadzie w dobrej kondycji w porównaniu do wielu innych miejsc na świecie. U nas jest wiele spokoju, normalności, za to dziękuję naszemu rządowi. Mimo, że jest dużo trudnych rzeczy: trudnych do dyskusji i zrozumienia, my mamy naprawdę trochę lepszą sytuację niż inne kraje, jak np. USA.

Na koniec piosenkarka podzieliła się anegdotą zasłyszaną od znajomych: - Taka śmieszna sytuacja: Francuzi mogą przyjechać do Włoch kupić wino, ale Włosi nie mogą jechać do Francji, by kupić bagietki, taki śmieszny absurd.

https://gwiazdy.wp.pl/edyta-gorniak-na-powaznie-o-byciu-prezydentem-polski-jestescie-na-to-gotowi-6519526725728960a

#polska #polityka #spoleczenstwo #antyszczepionkowcy #bekazpodludzi #heheszki #wybory #bekazprawakow #neuropa #4konserwy
  • 4