Wpis z mikrobloga

#wroclaw #klimatyzacja #pytanie #kiciochpyta pytanie do speców:
Montaż klimatyzacji w mieszkaniu, wielka płyta, 6/10 piętro. Montaż splita na balkonie typu loggia. Jednostka wewnętrzną w pokoju 20m2. Moc 3.5kw, nie będę tym grzał, fajnie gdyby prócz pokoju sięgnęlo też innych pomieszczeń (dlatego 3.5 zamiast 2.6, Multisplit odpada)
Co byście polecali? Szukam czegoś takiego i dobrego.
Dostałem wstępnie ofertę jedna na urządzenie plus montaż- 2800. Modele:
rotenso roni r35wi/r35wo
gree lomo gwh12qb - ku temu się skłaniam
haier tundra as35tabhra

Każda sugestia cenna.
  • 10
@max85: Jak kolega wyżej - projektowałam klimy i nie sięgnie Ci, będziesz znając życie ustawiał klime w pokoju na 18 stopni żeby Ci schłodziła inne pomieszczenie chociaż trochę (a uwierz - nie schłodzi) i zajedziesz sprężarkę szybciej. Klime powinno się ustawiać na temperaturę która chcesz realnie osiągnąć w danym pomieszczeniu ;)

Natomiast z urządzeń rękami i nogami podpisuje się pod Gree. Są niezawodne, raz trafiła mi się jednostka zepsuta fabrycznie (akurat
Pamiętaj żeby otwierać przewiew w loggi podczas odpalania klimy.


@Lonate: co masz na mysli? załączam zdjęcie jak u mnie to mniej wiecej bedzie wygladac, tv jest po srodku sciany gdzies a klima bedzie nad drzwiami

klima ma docelowo chlodzic jeden pokoj w ktorym najwiecej przebywamy. A ze ja pracuje w 90% z domu - akurat w tym pokoju gdzie bedzie klima - to pasuje :) Nie licze na to ze cale
max85 - > Pamiętaj żeby otwierać przewiew w loggi podczas odpalania klimy.

@Lonate...

źródło: comment_1591815575W9wjX9ox64Q9wQeuKR1hls.jpg

Pobierz
@max85: w sensie żeby otwierać okna w loggi jak będziesz puszczać klime bo Ci się zagotuje jednostka zewnętrzna ;) Ogólnie dobre miejsce na samego splita, ważne żeby nie był nad jakąś elektroniką która mogłaby się uszkodzić od lekkiego zalania.
@Lonate: chciałem montowac na barierce balkonu (jak kilku sasiadow) ale "cudowna" spoldzielnia sie nie zgadza, a po ostatnich przebojach z nimi wole miec na papierku wszystko teraz, wiec dostalem opcje montazu tylko na czesci w obrysach balkonu