Wpis z mikrobloga

@spejseks: Tak w ogóle rok temu na wakacjach nad morzem miałem w sąsiednim domku rodzinę ze Śląska, gdzie ojciec, to był emerytowany górnik dołowy. Gadaliśmy o rentowności kopalń i czy w ogóle są one potrzebne, to bardziej ja XD Gość robił się coraz bardziej #!$%@?, więc nagle wymyśliłem fikołka intelektualnego i mówię. - Ja to myślę, że nawet jak by wszystkie kopalnie zamknęli, to dumny i wspaniały naród śląski by bez
@pogop: pewnie jeszcze ty dokladasz, co? ;) nie rób sie ciulą większą niż jesteś. Wiesz dlaczego górnictwo jeszcze istnieje i będzie istniec przynajmniej 20 lat? Bo wciąż każda władza może dużo kasy nakrasc dla siebie z kopalń. Wiem, bo pracuje na kopalni
dlaczego to takie ważne, by wszyscy podatnicy zrzucali się na utrzymanie kopalń?


@pogop: Na takiej samej zasadzie dopłacasz do wszystkiego co państwowe, bo rządzący sobie tak ustalą. Np do teatrów.
@VeleiN: idąc Twoim tokiem rozumowania to ci szeregowi ustalają cenę węgla, decydują jakie inwestycje rozpocząć bez wstępnej oceny opłacalności, to oni wybierają firmy które będą dostarczały materiały na kopalnie przy cenie 2 albo 3 razy wyższej niż normalna. W poniedziałek jak wrócę po weekendzie do pracy zadecyduje że na hasło "wykop" tona węgla będzie za złotówkę, a co mi tam, ustali się że podatnik pokryje resztę, niech wie skąd i od
@pogop: widzę że wybiórczo odpowiadasz na pytania czyli nie za bardzo wiem o czym pisze ale się wypowiem a sądząc po wstawkach typu "XD" jesteś na etapie kończenia szkoły, mój syn jest w Twoim wieku i tak samo kończy zdania tylko że potrafi wziąść udział w rozmowie która rozpoczął