Wpis z mikrobloga

Siemka, korzystając z tego, ze będe miał przerwę w uczelni wakacyjna koło 3 miesięcy, chciałbym spróbować czegoś nowego.

Podoba mi się temat analityka i ogólnie operowanie bazą danych.
Sensowne i chyba takie przyszłościowe wydaje się dobra obsługa SQL i robienie do tego wizualizacji graficznych np w Pythonie.
Wydaje mi się ze fajnym sposobem jest nauka na konkretnym projekcie, więc jak najszybsza praktyczna praca nad bazą danych i używanie jej w w grafice.

Macie jakieś rady jak zacząc, żeby sensownie wejść w ten temat? Jak sobię wyrobić "portfolio" w tej działce ?

#programowanie #sql #analityk #python
  • 5
@lekkonieobecny: @Kubul: Właśnie jak widzicie drogę nauki, bo troche nie wiem jak to sobię rozplanować. Kurde, moglibyście jakieś rady jak wejść dobrze w temat? Podstawy sql i od razu wykresy w BI Tools ? Czy dużo sql i dopiero potem wykresy, czy zupełnie inaczej ? Wydaje mi się, że jakbym miał się uczyć np. innego języka to obrałbym cel w postaci np jakiejś mojej aplikacji i powoli bym się uczył
@ayoo: @Kubul: wlasnie latwo o portfolio. Szukasz sobie jakiegoś datasetu i robisz dashboard. Juz mniejsza o to czy w microsoftowym stacku i power bi czy w pythonie, qlikview. Najwazniejsze ze efekt koncowy ma prezentowac jakies uzyteczne informacje w ciekawej formie. Pani rekruterka rozklada nogi gdy widzi kolorowe wykresiki bo kandydat taki kreatywny. Datasety moze poszukac na necie np. kaggle datasets albo jesli czyms sie interesujesz to mozesz to wykorzystac. Dashboardy