Wpis z mikrobloga

Nie ma bardziej skorumpowanej branży w rozrywce niż gry wideo. Producenci gier ręcznie wybierają kto dostanie kopię z wyprzedzeniem, później mówisz im o czym mają prawo mówić w recenzji a ostatecznie na podstawie opinii tych osób kręcona jest kampania i kształtowane są opinie ludzi. Powiecie "ale przecież na przedpremiery filmów też trzeba mieć zaproszenie" i racja. Ale jak nie jesteś wśród wybrańców to idziesz na 2h rano do kina w dniu premiery i masz recenzje. A w grach? Przejście na tyle żeby ocenić jedną grę to przynajmniej tydzień roboczy. Więc wcześniejszą kopia to OLBRZYMIA przewaga nad konkurencją. A przecież dla tych ludzi to kariera, być albo nie być, chleb na stole albo żarcie gówna. Czemu to pisze? Żebyście mieli to na uwadze kompletując sobie zaufanych recenzentów.

#przemysleniazdupy #gry #gaming
  • 5
@drzuo: Yep, widziałem ten film ale dopiero embargo The Last of Us 2 spowodowało u mnie chęć napisania tego posta. Nie zrozum mnie źle, gra pewnie jest dobra, ale praktyka ręcznego wyboru kto może tydzień przed wszystkimi publikować opinie a potem jeszcze OGRANICZAĆ TO O CZYM MOGĄ MÓWIĆ do połowy gry i nie tylko fabularnie ale też jeżeli chodzi o gameplay to jest choroba na maksa. Ale TLOU broń boże nie
Nie ma bardziej skorumpowanej branży w rozrywce niż gry wideo.


@_Kolodziej_: i takiej w której takie zagrywki nie działają

Jakie przyjęcie miał ostatni Battlefield? A jak skończył mimo pompowania ogromnej kasy w wizję twórców? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@_Kolodziej_: Mi to w sumie wisi. Bardzo rzadko biorę pod uwagę recenzje. Oglądam paru zaufanych jak Angry Joe którego wizja generalnie pokrywa się z moją co zauważyłem oglądając jego materiały i #!$%@?ł bym się do tych samych rzeczy co on. Zwykle wiem czy kupię daną grę nawet nie znając ocen. Np. wiem że na pewno kupię CP 2077 nikt mnie nie musi przekonywać. I wiem że nie kupię nowego CODa czy
@drzuo: Widzisz, bo Ty jesteś kimś kogo można by nazwać świadomym konsumentem. I o ciebie wydawcy średnio walczą bo wiedzą, że Ty i tak pomyślisz i przeanalizujesz po swojemu zanim coś zrobisz. Ale o tym jak wygląda branża, trendy i jakie gry będą robione decydują właśnie ci ludzie, którzy wchodzą pod fale marketingu, którego de facto częścią są te "wczesne recenzje". A powinny być opiniami ekspertów o produkcie za który płacisz