Wpis z mikrobloga

#chcepogadac
Szukam osoby inteligentnej do rozmów światopoglądowych, chcącej pisać o tematach kontrowersyjnych, jednakże zaznaczę, iż nie chciałbym się spotkać z jakąkolwiek formą fanatyzmu. Również rasizm nie jest miło widziany - szukam osób o otwartych umysłach gotowych podjąć dyskusję podczas której będą umieć zmienić swoje nastawienie lub moje odpowiednio argumentując swoje podejście do tematu.
  • 9
@Harmonia: nie, swego czasu byłem bardzo prawicowy, ale to głównie przez bańkę informacyjną. ostatecznie udało mi się z niej wyjść, trochę pozwiedzałem świata, okazało się że na mojej prowincji jest totalny zaścianek. Od tego czasu zacząłem studia, podróżowałem, odnajdywałem siebie w różny sposób no i staram się poszerzać swoje horyzonty.
@Shely: prowadząc polemikę z samym sobą jestem ślepy na punkt widzenia innych ludzi. Dlatego potrzebuję bodźców zewnętrznych od osób o innym stylu życia/ poglądach by wznieść się ponad swoją osobę.
@Semargl: powiedzialabym, ze prowadzac polemike z samym soba jestes wrecz subiektywny :D albo sie wzniesiesz albo i nie, zależy na ile jestes w stanie przyjac zdanie innej osoby.
@Shely: bardziej chodzi o zrozumienie, a z tym raczej nie mam problemu. Jestem świadom różnic wynikających z np różnych sposobów wychowania lub środowisk w których się ludzie obracają. Staram się do wszystkiego podchodzić w miarę łagodnie, jednakże chciałbym poznać sposoby myślenia innych i to co wywarło największy wpływ na taki a nie inny pogląd.