Wpis z mikrobloga

115-1=114
Tytuł: Wieża Jaskółki
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 6)
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy
Ocena: 8/10
★★★★★★★★
Recenzja piątego tomu

Nie spodziewałam się tego, ale Wieża Jaskółki okazała się moim ulubionym tomem sagi, zestepując tym samym Czar Pogardy. Choć tak jak zwykle nie było to to na co liczyłem, to i tak czuję się usatysfakcjonowany. Tym razem wszystko grało świetnie i historia nie znudziła mnie w żadnym momencie.

Początek szóstego tomu dzieje się w czasie równonocy jesiennej, co stanowiło dobrą okazję by przedstawić nam lokalne wierzenie i zabobony z nią związane oraz przybliżyć dokładniej czym jest Dziki Gon.

W tej części wiedźmińskiej sagi skupiono się ponownie na poszukiwaniach Cirilli. Tym razem mamy jednak szansę dowiedzieć się więcej o losie jej i innych Szczurów. Lwiątko z Cintry za sprawą pewnych zdarzeń trafia na bagna do chatki pustelnika, któremu opowiada dość tragiczne losy siebie i swoich przyjaciół. Geralt z kolei wraz ze swoimi przyjaciółmi rusza po pomoc do druidów, licząc że to oni pomogą mu odnaleźć jego podopieczną. To dwa główne wątki w tej części i to na nich skupia się większość tego tomu. Mamy również okazję zapoznać się w większym stopniu z polityką i światem dworskim.

Dostaliśmy poraz drugi świetne zakończenie. Następuje odwrócenie ról i Ciri staje się ze zwierzyny łowcą, dopełniając zemstę na tych, którzy zgotowali jej wcześniej piekło. Stanowi ono również zwieńczenie obranej przez Cirilli podróży w tymi tomie.
#bookmeter #wiedzmin #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka
K.....n - 115-1=114
Tytuł: Wieża Jaskółki
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 6)
Autor...

źródło: comment_1592072772aLQVfmO7gdZC55XkAUQVht.jpg

Pobierz
  • 4