Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzisiaj mój syn urodzony dzięki in vitro kończy rok. W moim towarzystwie jest para, która bezskutecznie stara się o dziecko, tak przypuszczam... Bo oni sami nie zaczynają tematu, a ja pamiętam jak reagowałam alergicznie na wścibskie pytanie i złote rady. Wiem, że zaglądają na mirko, więc puszczam w eter moje przemyślenia. Na dziecko nigdy nie ma idealnego czasu, może teraz tak się wam wydaje, ale jeśli urodzi się za rok lub dwa, to nie ma większego znaczenia. Macie kasę, stabilną pracę i teraz jest idealny czas na dziecko? za rok czy dwa będzie jeszcze lepiej :) wiek? Dla mnie istotna była granica 30 lat, taki miałam plan, po 30 to już będę za stara. Nie jestem, na porodówce mając 33 lata byłam jedną z najmłodszych. A brak energii po 30 to nic strasznego, kwestia ilości kawy. Boicie się, że jesteście bezpłodną parą, która po prostu no nie będzie miała swojego dziecka? szanse, że to dotknie akurat was są minimalne, zapewne musicie postawić na bardziej zaawansowane technologie. Uważacie, że in vitro to nie dla was z przekonań moralnych, albo, że to już ostateczna ostateczność i jak się nie uda to tylko adopcja? Poczytajcie o in vitro, naprawdę, nie naniszczycie embrionów a nawet komórek, bo prawo jest bardzo restrykcyjne. Ja miałam poczucie, że 5 lat starań "zmarnowało" bardzo wiele naszych komórek i teraz czas na wykorzystanie ich potencjału ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwierzyliście się komuś i mówią "odpuśćcie, za bardzo was zależy" a wy próbowaliście już i wakacji, i parę miesięcy się "nie starać", ale i tak myślicie i przeżywacie i się martwicie? Odpuście takie rady, jeśli się przebadaliście i zrobiliście wszystko, żeby poprawić sytuację, to walczcie dalej w klinice leczenia niepłodności. A że na tym punkcie bzikujecie, to normalne, po prostu bardzo wam zależy. Jak zmienicie zdanie, to wtedy odpuśćcie. Życzę zdrowia i powodzenia.
#ciaza #dzieci #invitro #nieplodnosc #bombelek

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ee8c2af2d35834c6b87f3f4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Przekaż darowiznę

[=================================.......] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 5