Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć,

Sprawiłem sobie ostatnio nowe używane auto, jak na moje standardy porządne.
Chciałbym o nie zadbać lepiej niż dbałem o poprzednie. Dotychczas myłem na zwykłej myjni bezdotykowej, a w środku płynem do mycia naczyń, a tapicerkę pianką.

Zorientowałem się czym jest #cardetailing i na ten moment nie chcę inwestować w to czasu i pieniędzy, bo bym się jeszcze wkręcił( ͡° ͜ʖ ͡°).

Zatem, nie zależy mi na wypolerowanej na lustro karoserii, ani na utrzymywaniu auta w stanie fabrycznym. Chcę za to mieć estetyczny i jak najbardziej sprawny samochód bez pietyzmu.

Macie jakieś rady, co kupić(np. czy potrzebuję wiadro z filtrem za 50zł, lub drogich kosmetyków) , jak dbać, czego nie robić, itd.?

#motoryzacja #samochody
  • 5
@uve_kolarz: Szczerze? Szkoda czasu i roboty. Auto będzie #!$%@? choćbyś nie wiadomo co robił. Chyba że mieszkasz w Kaliforni gdzie masz słońce cały rok.
Najlepiej po prostu myć bezdotykowo. Jeśli już koniecznie chcesz ręcznie to właśnie trzeba się #!$%@?ć w glinkowanie itd. bo zwykłym myciem gąbką to tylko porysujesz lakier
Ogólnie detailing to jest studnia bez dna
@uve_kolarz: Jak wcześniej wspomniano, jak dużo śmigasz to samochód będzie brudny i tak, ale z takich podstaw to: chemia na owady i chemia na felgi, ciężko dobrze usunąć owady i umyć felgi na myjce.
Dodatkowo plastiki zewnętrzne, okolice drzwi, na zderzakach, etc. warto jakims specyfikiem potraktować, zeby odzyskały dawny kolor i nasycenie. Z rzeczy praktycznych to niewidzialna wycieraczka.
@uve_kolarz: poczytaj forum kosmetyka aut.
Ciężko tak napisać w jednym poście co i jak robić a czego unikać.
Unikać na pewno idiotów którzy mówią ze i tak się ubrudzi i szkoda myć. Codziennie sram i codziennie myje dupę. A i tak mi się brudzi. Może myć raz na tydzień ?
Mam focusa którym robię 45kkm w rok i myje go często, zawsze jakiś wosk leży albo chociaż quick detailer i dużo
@uve_kolarz: przy okazji wizyty w castoramie możesz kupić sobie mikrofibrę bo będzie potrzebna do hydrowosków i qd. Dobrym pomysłem są takie pędzle, są gęste i ładnie można dopieścić nimi emblematy na aucie, do wnętrza też jeden się przyda. Najlepiej kupić też jeden szeroki, ja takim 60mm myję felgi bo na moich nie sprawdzi się szczotka. Przy okazji - sam długo korzystałem z takiej ale kupionej za 5 zł w kauflandzie,