Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy
Laptop lenovo legion y520 intel Core i5 7300hq
Geforce 1050 8gb ram dysk hdd 1t

Postanowiłem ściągnąć sobie ark (to co za Free na epicu) i podczas 6 godzinego ściągania i instalacji (Nie udanej), komp zamulał ale nawet dawało radę odpalić chrome czasami freezowalo na kilka minut. Ostatecznie gdy epic launcher razem ze wszystkim zfreezowal się na amen musialem zrobić hard reset. Od tego czasu (A w sumie cały dzień) komputer freezuje W #!$%@? wyłączenie trwa 8 minut, włączenie z 6, kliknięcie na menedżer zadań sprawia że nawet tak prosta funkcja się zacina i dopiero po kilku minutach pokazuje. Discord odpala się już chyba 15 minutę. W wydajności menedżera zadań pokazuje zużycie CPU 24% ale z domyślnego 2.5GHz zrobiło się 3.15GHz, pamięć 48% i tu uwaga 100% dysku (chyba tak było od dawna już). HDD health pokazuje 38° i 74% hp.

#komputery #hardware #software
  • 5
@GrindujTopy dzięki bo nie wiedziałem że ssd jest szybsze. Chodzi mi o to że komputera NIE DA SIE UŻYWAĆ gdzie wczoraj spokojnie grałem w GTA czy valoranta.
Serio włączanie się komputera 10 min z zegarkiem w ręku nie jest normalne, a brak możliwości włączenia przeglądarki czy foldera już w ogóle.