Wpis z mikrobloga

@Tomlap: Ale o jaką uczelnię pytasz? Bo odpowiedzi będą różne dla PW, PWr i dla Pierdziszewa Wielkiego.
A tak btw. dla większości uczelni jesteś w stanie sprawdzić progi punktowe z poprzednich lat, a CKE podaje z tego co wiem wyniki matur. Matematykę pozostawiam tobie.
  • Odpowiedz
@Balrog94 wydawało mi się że tag jest wystarczająco dobrze widoczny #polsl :) Moje pytanie polega na tym czy ktoś z 40 punktami ma w ogóle szansę dostać się na ten kierunek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tomlap Generalnie to MT od AEII nie różni się pod względem przedmiotów na 1 roku. Przynajmniej od czasu rekrutacji w 2019 od kiedy weszła ustawa. Na AEII będziesz chyba mógł wybrać metodę nauczania matematyki i pierdoły typu filozofia czy socjologia. Na MT natomiast nie ma wyboru przedmiotów na 1 roku i wchodzisz z buta w gotowy plan. Co do dostania się to na AEII jest ciężko ale może się dostaniesz w 2
  • Odpowiedz
@Tomlap: Mam kilka lat doświadczenia z AEI i mogę z czystym sercem powiedzieć, ze nie warto. Ten kierunek to jedno wielkie marnowanie czasu studentów. Jeśli liczysz, że nauczysz się tu czegoś praktycznego, to się grubo mylisz. Podczas tych studiów było tyle cyrków, że nie wiadomo od czego zacząć. Około 6h styczności z robotami? Egzamin, z którego za otrzymanie 100% punktów dostawałeś 3? A może 'profesor', który zakończył ustny egzamin po odpytaniu
  • Odpowiedz
@Tomlap: Miałem podobne zainteresowania, większość z tego co umiem nauczyłem się sam, na airze nie dowiesz sie w tej kwestii więcej, niż na innych kierunkach. Nie licz też, że studia nauczą programowania. Tu zostaniesz zapoznany chyba z 6 różnymi językami, gdzie >1 sem (tj przez całe studia) będzie jedynie matlab O makro i teleinfie słyszałem raczej lepsze opinie, ale trzeba tu mieć na uwadze, że to są wszystko wybory między dżumą,
  • Odpowiedz