Wpis z mikrobloga

Czasami mam chwilę zwiatpienia w medytację. Brak motywacji. Zastanawiam się czy to ma sens. Czym dalej w las tym więcej drzew tylko.

Wtedy wracam myślami z 3 lata wstecz. Jak próbowałem pojąć pierwszy raz o co chodzi z mindfulness. Jak oglądałem filmy i nie wiedziałem o co im chodzi. Lub jak czytałem Eckharta i nie rozumiałem "now", przecież w moim odczuciu cały czas byłem "now".

Cała przeszłość przed tym okresem jawi mi się jako mgła i ciemność. Byłem jak pies biegnący za samochodem. Jedna myśl, tekst, reakcja drugiej osoby potrafiła pociągnąć wydarzenia trwające miesiącami. Od tego czasu nie mam już migren, IBS, rzuciłem wszystkie grubsze nałogi. Nie stresuję się tyle w pracy.

Ostatnie 2 lata to najpiękniejszy okres w moim życiu, nie z uwagi na wydarzenia ale na to, że mogę wszystko obserwować wyraźniej. I to dopiero początek drogi. Co będzie za rok, dwa? Właśnie.

I wtedy już mam motywację do medytacji.

#medytacja #mindfulness
  • 7
@NapromieniowanaSkarpetka: Eckhart Tolle "Potęga teraźniejszości", "Nowa Ziemia". Jeżeli znasz angielski w miarę to polecam wersję audiobook. Jest czytana przez autora. Sama treść moim zdaniem to 50%, jego ton głosu, spokój, ciepło jakie bije. Świadomość jaką się czuje to kolejne 50% w zrozumieniu tego o czym mówi.
Jak chcesz to mogę po pracy ogarnąć liste książek/kanałów/technik które warto sprawdzić. Jakbym zapomniał to daj znać na PW
@NapromieniowanaSkarpetka:
Ksiązki o tematyce bardziej duchowej, pomijam te z rozwoju osobistego.
Eckhart Tolle "Potęga Teraźniejszości", "Nowa Ziemia"
Lew Tołstoj "Droga Życia"
Marek Aureliusz "Rozmyślania"
Lao Tzu "Tao Te Ching"
Thich Nhat Hanh "Peace in every step"
Jiddu Krishnamurti jako autor, czytałem tylko fragmenty z różnych książek
Ramana Maharshi jako autor tak jak wyżej,
Philip Kapleau "Thee pilars of zen"

Kanały na youtube itp
https://palousemindfulness.com/ -darmowy kurs mindfulness, świetny, od tego zaczynałem
@NeuroTC: Przez przypadek trafiłem na ten post akurat teraz. Medytacja to coś zupełnie innego niż nam wpajają wszystkie media. Jeżeli miałbym polecić jedną osobę, do której jestem w 100% przekonany (i biorę za swoje słowa pełną odpowiedzialność) to Jiddu Krishnamurti. Cytuję "Medytacja sama w sobie jest drogą i celem". Ponadto wielokrotnie w swoich przemówieniach za życia mówił, że wszelkie techniki medytacji są nonsensem, jak np. medytowanie poza wszystkimi obszarami życia (np.