Wpis z mikrobloga

90 - 1 = 89

Tytuł: Bolało jeszcze bardziej
Autor: Lidia Ostałowska
Gatunek: literatura faktu / reportaż
★★★★★★★★

Zbiór reportaży, które ukazały się w Wyborczej na początku obecnego stulecia. Warto sięgnąć, by zobaczyć jak dużo w Polsce się zmieniło i w jakim dobrobycie teraz żyjemy.

Po takim wprowadzeniu zapewne domyślacie się, o czym to jest. Życie w postpegieerowskich wsiach, dyskoteki w Białej Podlaskiej, Łódź pomalowana gwiazdami Dawida, kradzieże ze sklepów, brak perspektyw, beznadzieja. Bardzo przygnębiająca i depresyjna książka. Czuć, że się zestarzała.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #reportaz
Pobierz DerMirker - 90 - 1 = 89

Tytuł: Bolało jeszcze bardziej
Autor: Lidia Ostałowska
G...
źródło: comment_15925696886GY52nupYYmWMefGQvanRi.jpg
  • 8
@DerMirker: o ja, wygląda super. a masz też do polecenia jakieś bardziej radosne reportaże? ostatnio utknęłam w mega depresyjnych "27 śmierci..." i potrzebuję czegoś podnoszącego na duchu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: to jest literatura faktu czy naładowany emocjami zbiór artykułów? Nie przepadam za wydawnictwem Czarne, bo mocno starają się działać na emocje. Temat wydaje się fajny. Da się to czytać "na sucho"?
@krejdd: zbiór reportaży = literatura faktu. Są krótkie, bo ukazywały się w gazecie.

Nie odczułem, żeby starali się celowo oddziaływać na emocje. Czytam bardzo dużo ich książek i 3/4 mi się podoba. To najlepsze wydawnictwo w Polsce, zaraz obok Karakteru i Dowodów na Istnienie.

Czy na sucho, to nie wiem. Lepiej nie czytać mając cięższy okres w życiu (jak ja), bo można wpaść w otchłań przygnębienia.
@DerMirker: własnie mam ten sam problem, podobnie z filmami dokumentalnymi. zastanawiam się czy to kwestia tego, że przygnębiające reportaże są częściej spotykane i jest ich po prostu więcej, czy przyciągają mnie dołujące hisotrie.