Wpis z mikrobloga

@Sertralina: 8mm to niezbyt duża, nie spełnia chyba jeszcze nawet kryterium średniego rozmiaru, ale wązne jest jej umiejscowienie, czy nie przeszkadza w krążeniu płynu mózgowo-rdzeniowego oraz czy nie sąsiaduje z ważnymi splotami nerwowymi. Druga sprawa to dynamika, na pewno trzeba będzie ją obserwować bo niektóre torbiele lubią zmieniać swoje rozmiary.

p.s. Kopę lat... napisz co u Ciebie jak żyjesz (poza torbielą).
@prawdziwyjanuszbiznesu: Moja się okazała 8x6x8mm i neurolożka powiedziała (jestem już po konsultacji), ze wygląda na nierosnącą i zaleciła rezonans profilaktycznie co 3 lata. Wykryta podczas rutynowej tomografii na psychiatrii + odwyk. Najprawdopodobniej mam ją po wypadku sprzed 7 lat, kiedy doznałam wstrząśnienia mózgu.
@Sertralina: to maluszek ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja teraz w pazdzierniku mam kontrole po roku, zobaczymy co bedzie. Mi mowia ze od urodzenia, wrodzona. Wypadkow nie mialem zadnych z glowa, przytomnosci nie stracilem. Stresuje sie bo miesiac temu pojawily sie piski/trzaski w uchu i powiazalem sobie to z tym. Bylem u neurologa i neurochirurga, mowia ze obserwacja i tyle, ale niepokoi mnie fakt posiadania tego. No i