Wpis z mikrobloga

@antek_akrobata: Mega tradycyjne najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytałem małżonkę jak to ogarnąć pałeczkami, kiedy dowiedziałem się jakiś czas temu ze w sosie sojowym powinno się maczać rybę, a nie ryż. Odpowiedź: „to się je ręką” :-)
Z odkładaniem ryby na ryż po zamoczeniu w sosie to jakaś kombinacja alpejska, ręką chyba o wiele wygodniej?
  • Odpowiedz
@kwitnaca-wisnia czyli ewidentnie kwestia indywidualna z tym jedzeniem ręką. Zasada niezamaczania ryżu też nie jest ściśle respektowana przez Japończyków jak pewnie zauważyłeś, więc wszystkie chwyty dozwolone ( ͡° ʖ̯ ͡°). Poza tymi oczywiście, które są niedozwolone przy stole. Ja tylko mogę zachęcić to tej metody, której mnie nauczono. Wypróbuj. (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@antek_akrobata: Wszystko jest kwestią indywidualną, możesz nawet puścić bąka przy stole - zależy na ile masz szacunku do towarzyszy i „zasad” ustalonych przez poprzednie generacje ;-) Moja japońska rodzina np. siorbie niemiłosiernie jedząc ramen albo sobę, aż mnie skręca przy stole :-P

Patent z zamaczaniem i odkładaniem ryby sprawdzę na pewno, dzięki za wskazówkę!
  • Odpowiedz
@kwitnaca-wisnia: Z mojego doświadczenia rękami ludzie jedzą tylko w droższych knajpa h jak idą na omakase. Tam również najczęściej nie ma potrzeby maczania w sosie, bo wszystko jest już doprawione przez kucharza. W kaiten sushi prawie wszyscy jedzą pałeczkami i maczają ryż w sushi zapijając browarem ;) Mnie w Japonii uczyli, żeby jeśli chce jeść nigiri pałeczkami, to przewracać je na bok i takie obrócone o 90 stopni chwytać, żeby zamoczyć
  • Odpowiedz