Wpis z mikrobloga

@gryfik1989 tu ciągle czytasz o spadkach, ale jak szukasz czegoś konkretnego, w dobrej lokalizacji to ja w ogóle nie widzę szans na spadki.
Ludzie kupowali dziury w ziemi, sam kupiłem i się buduje, "sąsiadów" mi przybywa, zero obsuwy, zero problemów ze sprzedażą.
@gryfik1989: Lewobrzeżne przedmieścia stolicy to ogromny wybór. Można sobie nawet kupić taką niedokończoną inwestycję i samemu "doinwestować". Na prawym brzegu też niemało jest gotowych, również na rynku wtórnym i to w granicach miasta.
@gryfik1989: zaraz koło mnie (północ Krakowa, ok 3km od granic miasta, dobrze skomunikowane okolice, z apteką/przychodnią/sklepami dość niedaleko, i 2 autobusy podmiejskie do KRK) - 2 bliźniaki x 2 połówki (czyli w sumie 4 połówki) - z tego co wiem 2/4 sprzedane raptem, pozostałe 2 stoją. 200m ode mnie - osiedle 8-10 połówek, nie sprzedane, kolejne powstaje, z 'przedsprzedażą' w tej samej cenie, ale odbiór to połowa 2021. Generalnie 11 już
@tomaswoj: a jakie ceny tych niesprzedanych bliźniaków? 500 tys 11 lat temu za blizniaka wydaje sie dosc duza kwota. a jesli chodzi o domki wolnostojace, masz jakies doswiadczenia (kwoty, metraże w Twojej okolicy)?
@gryfik1989: wolnostojących nowych (stan developerski) szczerze mówiąc nie widziałem dużo w okolicy (a przeglądam dość regularnie). Z tego co widziałem pojedyncze sztuki, to przy metrażu 120-130m2 i działce koło 6a cena jest koło 650k i więcej.

Na wtórnym wolnostojący w rozsądnej jakości najtańszy jaki widziałem w okolicy to 930k (działka koło 6a, metraż koło 150m2). A później już w okolicach 1M i więcej.

Co do ceny 500k za bliźniaka w 2009
@tomaswoj: Szczerze mówiąc to rozglądamy się bardziej za południem Krakowa (lepsza komunikacja, szybka kolej aglomeracyjna z Wieliczki, parkingi P+R w Bieżanowie i Kurdwanowie) i jakoś tak ładniej na tym południu, bardziej widokowe działki. Ceny są różne, ale za ok 600k da się wyhaczyć domek wolnostojący ok 120-140m^2 z działką 5-7 arów. Porównując to do bliźniaka z sąsiadem na północy z mniejszym domkiem i mikroskopijną działką to chyba nie jest taka wysoka
@gryfik1989: spoko, jak są takie ceny na południu to luz. Zawsze mi się jednak wydawało że generalnie zagęszczenie zabudowy na południu jest większe niż na północy, ale może to tylko pozory (z perspektywy okazjonalnych wycieczek Zakopiańską i dalej :)). Co do dojazdów to akurat ode mnie (Modlnica i okolice) np. w rejony AGH można dojechać samochodem w jakieś 12-15 minut. Bardziej boli dojazd na samo południe KRK (jak ktoś akurat tam
@tomaswoj: szczerze mówiąc obiegowa opinia jest taka że południe Krakowa jest droższe niż północ stąd trochę szokujące ceny za te małe szeregówki/bliźniaki na północy. patrzałem właśnie na tą panorama modlnica 86 metrów domku szeregowego, ogródek 0,8 ara - cena pół miliona. szok generalnie - kto to kupuje? bliźniaki po 700k za deweloperski na wierzbowej - tutaj przynajmniej metraż większy bo 144 metry ale to chyba całkowitej, po odjęciu skosów nie wiem