Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magnes125: nowa dostawa na pewno, nie ma czasu dbać specjalnie o owadożery, zwłaszcza teraz, kiedy jest sezon letni i obsługa klienta jest najważniejsza. Więc są podlewane ze sznura twarda woda, zaraz muchołówki są czarne
@donteatthefish: Oni i tak ekspozycję zmieniają co chwilę. Widać wszystko na bieżąco im schodzi więc nie ma nawet czasu umierać. W OBI owadożery straszą, a w LM sobie jednak by na to nie pozwolili. I coś co w innym miejscu sprzedawane byłoby jako pełnowartościowe, oni od razu dają na półkę śmierci :P
@donteatthefish: Właśnie o tym piszę. Auchan jest chyba najlepszym przykładem. W jednym zawsze zadbane rośliny, jest ich sporo, a w drugim umieralnia. W sumie chyba najgorszy sklep jaki kiedykolwiek widziałam z roślinami. Nawet nie mają takiej samej polityki cenowej.
A warto kupować taką roślinkę akurat z marketu? Ja kupiłem dwie muchołówki z auchan i żadna z nich nie wytrzymała dłużej niż kilka miesięcy, ale może jeszcze nie wiem jak o nie dbać.
Teraz kupiłem trzecią w liroy, była raczej mało zadbana - wyglądała jakby jakieś bachory wtykały jej swe obleśne paluchy dla zabawy, ale póki co rodzi nowe pułapki, tylko coś nie chcą się one wybarwiać na czerwono, cały czas są
@Echinocactus: Ja mam tylko marketówki i wszystko ma się dobrze. Przesadziłam w kwaśny torf zmieszany z perlitem, stoją w wodzie demineralizowanej na mocnym słońcu. Natomiast nie mam muchołówek (tylko rosiczkę, kapturnice i dzbanka), a z muchołówkami jest odrobinę inaczej. Przynajmniej jeśli chodzi o podlewanie. Jak zwykle wołam @Vic124, to wszystko Ci pewnie wytłumaczy. Dzbanka w wodzie cały czas nie trzymam, ale stoi na keramzycie i go zraszam. Tak czy siak,
@Echinocactus: tak szczerze: warto tylko i wyłącznie dla cen max. 15 zł, bo i tak musisz wymienić podłoże (sklepowe będzie zalane kranówką/przesuszone na wiór + przędziorek/wełnowiec/ziemiórki w gratisie ( ͡° ʖ̯ ͡°)) no i kupuje się jak najszybciej po wrzuceniu na sklep, potem umierają mocno. Ja tam wolę mieć kontrolę nad stanem roślin i biorę Roraimowe ( ͡º ͜ʖ͡º) Podeślij mi na