Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: naucz się JavaScript / TypeScript i NodeJS, umocni to Twoja pozycję na rynku pracy z sektora aplikacji webowych. Zamiast Kotlina znając JS nauczysz się małym kosztem ReactNative i będziesz sobie klepał również mobilki zarówno na Androida jak i iOS. Blockchain sobie odpuść to jest niszowy temat, bez pasji i "powołania" nie ma co do tego siadać, bo się zwyczajnie spalisz na tym i z pracą nie będzie tak kolorowo w
  • Odpowiedz
@wenszy:
hmm właśnie web już zaczyna mnie nudzić po 5 latach (koduję 90% PHP, 10% JS), a w krypto i mobile jest potencjał dzisiaj i będzie jutro. Dodatkowo jeśli mobile to chyba lepiej natywnie klepać w kotlinie, bo react native to chyba po prostu web view ma pod spodem, czyli dalej web...
W krypto mnie trochę odstraszają obliczenia matematyczne (krzywe eliptyczne) , ale może dam radę przebrnąć. W przypadku krypto to
  • Odpowiedz
W krypto mnie trochę odstraszają obliczenia matematyczne (krzywe eliptyczne) , ale może dam radę przebrnąć. W przypadku krypto to raczej sam bym wolał jakoś na tym zarabiać, a nie iść do pracy. W przypadku mobile podobnie, jakaś apka, startup czy coś


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Ambitnie, ale to może być to. Ja się szybko wypalam ostatnio. Głównie administruję i na siłę szukałem zawsze pisania jakiś narzędzi, co dobrze mi służyło. Ostatnio co raz mniej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: ReactNative pod spodem nie korzysta z web view, ma warstwę komunikującą się z natywnymi komponentami dla danego OSa. Jeśli chcesz iść w stronę startupu to IMO idealnie się sprawdzi. Sam nauczyłem się ReactNative na potrzeby własnego projektu i pytałem o wybór technologii kolegów siedzących w mobile'u, a z efektów i progu wejścia byłem mega zadowolony dlatego go polecam.
  • Odpowiedz