Wpis z mikrobloga

  • 221
Właśnie wdalem się w dyskusje z wyborca konfederacji i kompletnie nie umiem zrozumieć ludzi którzy w pierwszej turze oddali głos na Bosaka a w drugiej zamierzają nie poprzeć Trzaskowskiego. Pluje na PO i na Trzaskowskiego, ale to w waszych rekach jest teraz los Polski. Czy Trzaskowski to dobry wybór? Absolutnie nie. Ale w interesie tego kraju powinna być zmiana prezydenta na kogokolwiek kto nie ma sztamy z obecną władza. Jest to tez w interesie konfederacji. Bo? Do odrzucenia veta prezydenta potrzeba 3/5 głosów, jak myślicie do kogo zwróci się PiS gdy będzie jej potrzebował? Konfederacja może w końcu zostać liczącym się graczem w rozgrywkach sejmowych i mieć istotny głos w paru kwestiach także kompletnie do mnie nie trafia rozumowanie niektórych. Jedyne ryzyko to wygrana wyborów parlamentarnych przez PO za 3 lata ale chyba nikt rozsądny nie przewiduje dla nich większości. W tym momencie każdy prezydent to lepszy prezydent niż Duda. #konfederacja #wybory
  • 31
@ddes:

Wystarczy poczytać Facebooka Mentzena i komentarze tam, większość ludzi nawet nie wie jakie uprawnienia ma prezydent i myślą, że zaraz tu będzie imigrantów przysyłał (XD), chociaż to PiS sproawdził ich najwięcej w ostatnich latach.
Jedyne ryzyko to wygrana wyborów parlamentarnych przez PO za 3 lata


@ddes: wydaje mi sie, ze na to nie ma specjalnych szansz zeby rzadzili samodzielnie. Te 30% to mam wrazenie jakies takie wymeczone mimo wszystko. Ludzie nie popierajacy Pisu i Dudy wcale nie chca zeby rzadzilo PO
@neverwalkalone nikt zdroworozsądkowy nie chce, obie te partie wyrządziły w Polsce wiele zła, teraz jedyne co można zrobić to te zło ograniczyć, poprzez wypchnięcie z pałacu partyjnego długopisu, nikt Cie do wyborów nie zmusi ale to jest gorsza decyzja od odsunięcia Dudy od władzy
@Jurigag nie ma szans na taką koalicję, myślę że konfederacja ma szansę na bycie znaczącym graczem w sejmie w przyszłych wybororach, znaczącym koalicjantem ale nie ma szans żeby się układali z PO
@ddes: ja jestem takim wyborcom Konfy. Nie zamierzam głosować w II turze, zdam się na ślepy los i każdemu innemu wyborcy Konfederacji i niezdecydowanych polecam to samo. Nie zamierzam przykładać ręki do jeszcze większego dzielenia społeczeństwa, nie zamierzam też głosować na mniejsze zło. Trzako i Dudeł są siebie warci i grają idealnie wojną polsko-polską. Obie partie to pomyje po AWSie.

Kandydata wystawianego przez PO/KO czy jak tam się teraz ta odnoga
@ddes: powiem więcej - za to, co zrobiono Cimoszewiczowi oraz SLD, przetrącono karierę Olejniczaka BARDZO chętnie usłyszę TRZASK :) dup w sztabie KO. Serio. Nie przyłożę do tego ręki, ale na pewno zaśmieje się pod nosem. Karma wraca.