Wpis z mikrobloga

W sondażach Sutryk był daleko za kandydatem PO ale nie chcieli stracić miasta na rzecz PiS


@Tommy__: Nie rozumiem tego komentarza. Kandydat miał więcej w sondażach, ale nie wystawili go, bo by przegrał z PiSem? To znaczy, że miał mniejsze poparcie.

Ja sam zagłosowałem na Sutryka właśnie dlatego, że Dutkiewicz mi zawsze odpowiadał na tym stanowisku. Nie zagłosowałbym na nikogo z PO, gdyby Dutkiewicz się od niego odciął, tak samo jak
@Wykopaliskasz: Głosowanie na Ujazdowskiego deklaruje 26,3 procent badanych. Na drugiej pozycji uplasowała się kandydatka Prawa i Sprawiedliwości – Mirosława Stachowiak-Rożecka (23,1 proc.). W tyle zaś został kandydat Rafała Dutkiewicza – Jacek Sutryk, dyrektor departamentu spraw społecznych. Według badania Ibris, Sutryk może liczyć w pierwszej turze wyborów na 10,7 proc. poparcia.

https://gazetawroclawska.pl/ujazdowski-prezydentem-wroclawia-mamy-pierwszy-sondaz/ar/13064838
@Tommy__: Wkleiłeś mi jakiś, jak się okazuje, nic nie warte wywody w artykule Gazety Wrocławskiej, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Nadal nie rozumiem twojego komentarza, z którego wynika, że nie chcieli stracić Wrocławia na rzecz PiSu, ale jednak wystawili kandydata, którzy rzekomo miał przegrać z PiSem. Tego nie rozumiem. Wytłumacz, jak to możliwe?
@Wykopaliskasz: Bo PO na tamten moment wystawiła Ujazdowskiego po tym jak Chybicka zaczęła odwalać jakieś gówno w sprawie aborcji. Ujazdowski przez część wyborców nie był zbyt mile widziany bo dopiero co odszedł z PiS. PO nie miała za bardzo kogo wystawić po Ujazdowskim. Potem przez moment myśleli że wystawią Michała Jarosa ale Jaros z kolei nie był zbyt popularny wśród wrocławskiej PO. Miał tam mocną pozycję ale jak w 2015 roku
@Tommy__: Przydupasy Dutkiewicza w wyborach samorządowych, a kandydat promowany przez Dudkiewicza w wyborach na prezydenta, to różnica. Dutkiewicz jest symbolem pozytywnych działań politycznych we Wrocławiu. I jest postrzegany jako jednostka. W wyborach samorządowych ludzie nie będą głosowali na jego ludzi, bo z założenia mają mniejsze szanse (politycy samorządowi ogólnie są mniej znani), więc zwolennikom PO lepiej głosować na PO, bo inaczej PiS ich przebije.

Sutryk był natomiast spadkobiercą spuścizny Dutkiewicza. Był