Wpis z mikrobloga

Ważna i chyba niezbyt znana informacja, więc proszę o wyplusowanie i rozpowszechnienie.

Jeśli ktoś dopisał się do wyborów na pierwszą turę w miejscu, w którym nie będzie go w drugiej, to ma kłopot.

Według informacji PKW:

Osoby wpisane na swój wniosek do spisu wyborców w miejscu pobytu czasowego będą ujęte w tym spisie wyborców również w przypadku przeprowadzania ponownego głosowania (tzw. II tury wyborów). Wzięcie udziału w głosowaniu w innym obwodzie, w tym również w miejscu stałego zamieszkania, będzie możliwe wyłącznie po otrzymaniu z urzędu gminy, który sporządził spis wyborców w miejscu pobytu czasowego, zaświadczenia o prawie do głosowania.


Czyli jeśli pojechaliście sobie np. do Mielna na tydzień i dopisaliście się np. przez ePUAP do spisu przed pierwszą turą, to w tym Mielnie (i tylko tam) możecie głosować, chyba że (i to jedyna opcja) pobierzecie z urzędu miasta/gminy zaświadczenie o prawie do głosowania na drugą turę w dowolnym lokalu. Pewnie zaraz stamtąd wyjedziecie, toteż piszę już dziś. Zadzwońcie, pobierzcie, bo potem po prostu stracicie prawo do głosowania.

Głupie (bo niby czemu nie można tego znowu powtórzyć przez ePUAP?), ale tak jest. Takie strukturalne nierówności (że elektorat jednych jest bardziej mobilny niż drugich) mogą zaburzyć wyborów.

Dla porządku pozostałe przypadki:
- jeśli już gdzieś was dopisali (do spisu bądź rejestru) na pierwszą turę i wam to odpowiada, to nie musicie nic robić
- do 7 lipca będzie można dopisać się przez ePUAP/osobiście do spisu wyborców w dowolnym miejscu tylko na drugą turę
- do 10 lipca w swojej gminie zameldowania stałego/figurowania w rejestrze wyborców można będzie pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania w dowolnym lokalu tylko na drugą turę
- uważajcie na dopisywanie się do rejestru, znam osobę, której odmówili udziału w pierwszej turze, bo uznali, że wniosek jest słabo uzasadniony. Odmowa przyszła już po terminie dopisywania się do spisu. Samego dopisywania się do spisu raczej nie odmawiają

PS: Co do wyników pierwszej tury, to te wyniki z exit polla, do których zmierzamy, wyznaczają przed drugą turą szanse bliskie 50:50, może 60:40 dla Dudy. Władza też to widzi, więc pewnie "bitwa o wozy", która jest większym zagrożeniem niż się wydaje doczeka się ostentacyjnego rozdania nagród i drugiej edycji, a mogą też pojawić się i inne pomysły. Cała sytuacja jest na ostrzu noża jak w w bitwie o Anglię - każdy głos się będzie liczył. Mój komentarz zasadniczo pozostaje aktualny:
https://www.wykop.pl/wpis/50020871/z-roznych-powodow-nie-bede-mogl-sie-zbyt-intensywn/

PPS: Widzę wysyp trolli demobilizujących wyborców #konfederacja. Cóż, mam nadzieję, że na portalu gdzie tak przygląda się #tvpis ludzie mają swój rozum. Zresztą prześledźcie losy Jobbiku na Węgrzech (albo Leppera w Polsce), jeśli nie wiecie, co jest w waszym realnym interesie. To nie lewica czy liberałowie, ale konfederacja będzie na celowniku władzy, która może dostać - bardzo długie - 3 lata jednowładztwa.

#wybory #wyboryprezydenckie2020 #4konserwy #neuropa #polityka
Pobierz
źródło: comment_1593417281IKhnOJZNwZhpXbTGFkR0Ww.jpg
  • 29
PS: Co do wyników pierwszej tury, to te wyniki z exit polla, do których zmierzamy, wyznaczają przed drugą turą szanse bliskie 50:50, może 60:40 dla Dudy. Władza też to widzi, więc pewnie "bitwa o wozy", która jest większym zagrożeniem niż się wydaje doczeka się ostentacyjnego rozdania nagród i drugiej edycji, a mogą też pojawić się i inne pomysły. Cała sytuacja jest na ostrzu noża jak w w bitwie o Anglię - każdy
@loginnawykoppl:

Miejmy nadzieję, ale ja już sam nie jestem pewny na ile to jest legitne, mam znajomego, który też się zarzekał, że w drugiej turze, po zagłosawniu na Bosaka - wszystko przeciw Dudzie, dzisiaj wchodzę na Facebooka i widzę, że jest mu już bliższy Duda, bo nie jest >europejskim socjalistą

xD
@Need: @loginnawykoppl: @crewlove: Konfederacja to złożenie części korwinistycznej i narodowej (wielkie odkrycie, wiem). Nie mam żadnych wątpliwości, że ostatecznie przeważy ta narodowa, bo z libertariańskiego korwinizmu się "wyrasta" w tym sensie, że większość obecnej neuropy i centrum tutaj - nie wyłączając mnie - miała taki epizod, a licea od 5 lat dostarczają nam już coraz mniej prawicowych roczników. Jeśli dla kogoś naprawdę ważna jest gospodarka i trochę z realną
@Need: Identycznie. Nawet u mojego taty (Polska B), który w sumie zawsze równo leciał w PIS (bo to PIS / fanatycy / emerytury służbowe) i w PO (bo to PO) szala się mocno przechyliła na niekorzyść PISu, gdzie nawet straszące Polskę LGBT mu normalnie przeszkadzałoby, a teraz bez zawahania będzie głosował na RT.

A u grupy kompletnie bardziej narażoną na zorientowanie co się dookoła dzieje widzę kompletnie coś innego.
libertariańskiego korwinizmu się "wyrasta" w tym sensie, że większość obecnej neuropy i centrum tutaj - nie wyłączając mnie - miała taki epizod


@eoneon:

Doskonale wiem o czym mówisz, bo sam w gimnazjum wiem jakie miałem poglądy. Wstyd się przyznać, ale też przyłożyłem jako nastolatek swoją część do symetrycznych memów z Komorowskim, a i nawet jak ostatni idiota do szkalowania LGBT. Z perspektywy czasu jest mi po prostu wstyd jak o tym
@Need: @eoneon: @loginnawykoppl: W ogóle jeszcze luźna myśl - zauważyłem, że obecne rządu PISu mnie mocno zradykalizowały. Przez długi czas byłem dość neutralny, biłem w obie strony (symetryzm ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale moja niechęć do środowisk PISowskich jest teraz ogromna i dla mnie to nie jest nawet temat na merytoryczną dyskusję. Starczy mi wieczorne wydanie wiadomości by się codziennie w tym utwierdzać.

Na dobrą
Z perspektywy czasu jest mi po prostu wstyd jak o tym myślę dlatego tym bardziej mam większą awersję do tych środowisk związanych z JKM, bo widzę jak bardzo są szkodliwe.


@Need: Wyznam, że jeden z powodów mojej działalności tutaj to próba skrócenia choć niektórym tej drogi od korwinizmu do centrowego mainstreamu. Potrzebuje tego Polska i oni sami. W 2007-2015 Wykop to był w zasadzie monolit korwinistyczny, nie było większej przeciwwagi i
@Need: Przeszedłem bardzo podobną drogę - w sumie to ciekawe, czemu jej kształt jest często tak podobny - korwinistyczne ukąszenie, libertariański-exkucyzm - liberalne centrum.

Niestety obserwacje środowiska nie napawają optymizmem - grupa zauroczona paróweczkową wersją gospodarki dorasta i stale się zmienia, a konserwatywni neofici traktują „wolny rynek” dość pobieżnie i anegdotycznie. W wieku 16 lat nawet działałem w korwinistycznej młodzieżówce, większość działała dla „idei wolnego rynku” - na jednej dłoni mogę
Jeśli dla kogoś naprawdę ważna jest gospodarka i trochę z realną gospodarką się zetknie w pracy zawodowej, to ma duże szanse żeby zobaczyć, że to Balcerowicz a nie Korwin jest tym, o co im chodzi.

@eoneon: to tutaj to nie wyrastanie z Korwina, a zwyczajny brak pamieci dot. tego co robił Balcerowicz i ignorancja odnośnie tego co robi na Ukrainie. Znasz Balcerowicza z propagandy czyli człowieka który nigdy nie istniał.
Znasz Balcerowicza z propagandy czyli człowieka który nigdy nie istniał


@YodaMonster: A może to Ty znasz Balcerowicza z propagandy?

brak pamieci dot. tego co robił Balcerowicz i ignorancja odnośnie tego co robi na Ukrainie


@YodaMonster: W 1989 na Ukrainie czy Białorusi nie było Balcerowicza. Zostawili sobie te wspaniałe postkomunistyczne firmy. Jedyny tego efekt to oligarchia, która zatruwa ich życie polityczne i gospodarcze do dziś.

Takie były realne alternatywy w regionie
Teraz pozostaje mieć nadzieję, że SH nie dopuści do demobilizacji swoich wyborców


@skromny_chlopak: No ja liczę na jego rozsądek, bo on ewidentnie nie jest symetrystą. Niestety skoro chce budować partię czy coś na kształt partii, to nie może za bardzo ciągnąć ku Trzaskowskiemu, więc to trochę godzenie ognia i wody. Mam jednak nadzieję, że akurat on da radę połączyć te dwa przekazy w tym przypadku. Zna stawkę.

Niestety - tak to
@eoneon: wszedłem w jeden z tych wątków i

Poszedł na wojnę z ministrem zdrowia, za plecami premiera ogłosił czarną księgę marnotrawstwa, dowodził, że nakłady na ochronę zdrowia w Polsce są na poziomie Norwegii, tyle że potem są marnowane na gigantyczną skalę. Napisał w tej sprawie list do ministra zdrowia, podważył kompetencję jego podwładnych, domagał się ich dymisji. Chwilę potem w podobnym stylu zaatakował prezesa ZUS, zarzucił mu bałagan, wysłał do
@eoneon: fajnie że linkujesz dyskusje w której brałem udział, po tylu latach trollowania może się coś zlewać ale mogłeś przynajmniej tam zajrzeć. Twoje argumenty to "wiele osob uważa" i "balcerowicz robil dobrze, a jak nie robil to wina tych co go blokowali", cos w stylu 13 emeryture dostales ode mnie, a podwyzki zrobily samorzady. Porownanie do Ukrainy to topkek, my teoretycznie wydostalismy się spod wplywow Rosji i mieliśmy zaraz wejść do